שלמה אליהו ממשיך לחפש מנכ"ל; אילן רביב ודורון ספיר על הכוונת

רביב משמש מנכ"ל בית ההשקעות מיטב דש, ונחשב למנהל בעל ניסיון רב בתחום הפיננסים והבנקאות, וסיכוייו לקבל את המינוי גבוהים יותר ■ באחרונה סיכם אליהו עם עודד שריג על מינויו ליו"ר מגדל ביטוח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל מיטב-דש, אילן רביב
מנכ"ל מיטב-דש, אילן רביבצילום: רמי זרנגר

שלמה אליהו, בעל השליטה בקבוצת הביטוח והפיננסים מגדל , ממשיך לחפש מנכ"ל למגדל ביטוח, במקום בנו, עופר אליהו, שיסיים את תפקידו בקרוב. לאחרונה פנה שלמה אליהו לאילן רביב, מנכ"ל בית ההשקעות מיטב דש, שבשליטת משפחת סטפק ואלי ברקת, וכן לדורון ספיר, מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי כאל, שבשליטת בנק דיסקונט, והציע להם להתמנות למנכ"ל החברה.

כרגע נראה שסיכוייו של רביב להתמנות למנכ"ל מגדל גבוהים יותר מאלו של ספיר. רביב היה בעבר מנכ"ל יובנק, והחל מ-2009 משמש מנכ"ל בית ההשקעות מיטב, שבהמשך מוזג עם דש. הוא נחשב למנהל בעל ניסיון רב בתחום הפיננסים והבנקאות אך ללא ניסיון מהותי בתחום הביטוח.

ספיר גם כן אינו איש ביטוח, אך יש לו היכרות טובה עם מגדל. לפני שמונה למנכ"ל כאל בסוף 2012, הוא שימש משנה למנכ"ל וראש חטיבת המטה של מגדל. עם זאת, ספיר מעדיף בשלב זה להשאר בכאל, שאותה הוא מנהל בהצלחה מזה כ-5 שנים. שלשום פירסמה כאל תוצאות חזקות ל-2017, שבהן הציגה עלייה של כ-8% ברווח הנקי, ל-211 מיליון שקל. בנוסף, במעבר למגדל ביטוח, ספיר יקבל אותו שכר של 2.5 מיליון שקל כמו שהוא מקבל כיום מכאל.

אליהו סיכם באחרונה עם עודד שריג, לשעבר המפקח על הביטוח ושוק ההון, על חזרתו למגדל - הפעם בתפקיד יו"ר מגדל ביטוח, כשאליהו עצמו, שהבין כי לא יוכל לכהן כיו"ר החברה, יתמנה ככל הנראה ליו"ר מגדל החזקות, החברה האם של מגדל ביטוח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker