למכירה: בית השקעות ששוויו 1% מהנכסים שהוא מנהל

דירקטוריון אלומות הינחה את הנהלת החברה להיערך להנפקת זכויות בהיקף של 2.5 מיליון שקל. בית ההשקעות הקטן סובל מהפסדים זה השנה החמישית, מגירעון בהון החוזר ומהוצאות הנהלה גדלות. המנכ"ל נימקובסקי: הבעיה של החברה היא המותג

נועם בר

מאחורי הדו"חות >> לפני חודשיים חתמה חברת סייבל השקעות עם ביטוח חקלאי על רכישת השליטה בבית ההשקעות אלומות ספרינט המנהל 1.5 מיליארד שקל. בסייבל סיפרו על תוכניות מרחיקות לכת שיש להם לשיקום בית ההשקעות הכושל. אבל לפני שבועיים, לאחר בדיקת נאותות שביצעו בסייבל, דווח על ביטול העסקה. דו"חות אלומות שפורסמו אתמול עשויים לשפוך אור על הרקע לביטול העסקה ומדוע אלומות נסחר לפי שווי של פחות מ-15 מיליון שקל - פחות מ-1% מהיקף נכסיו המנוהלים.

אלומות ספרינט סיים את הרבעון השני בהפסד של 917 אלף שקל. מדובר אמנם במחצית מההפסד ברבעון המקביל, אבל עדיין בהמשך מגמת ההפסדים הרצופים שנמשכת, בלא קשר לעליות והירידות בשווקים, מאז דו"חות 2005 - השנה האחרונה שאלומות סיים ברווח.

ההפסדים ברבעון השני הגיעו חרף עלייה של 45% בהכנסות, שהסתכמו ב-4.4 מיליון שקל. ההון העצמי של בית ההשקעות הצטמק ביותר מ-50% ומסתכם נכון לסוף יוני ב-3.9 מיליון שקל.

בין הגורמים להפסד הנוכחי: עלייה של 23% בהוצאות הנהלה והפחתות מתמשכות, שהסתכמו ב-210 אלף שקל. בהסתכלות חצי-שנתית התמונה עגומה אף יותר - הוצאות ההנהלה זינקו בכ-100%. באלומות מסבירים את הגידול בהוצאות ההנהלה בעלייה בפעילות ההוסטינג, המגדילה במקביל את ההכנסות.

גייסו מקצועני שיווק

לאחר מכירת קופות הגמל שלו להלמן אלדובי בסוף 2009, נותר אלומות רק עם פעילות ניהול תיקים וקרנות נאמנות. אלא שבאמצע אפריל הוציא בית ההשקעות מאור לוסקי שש קרנות נאמנות שהיו לו באלומות בהיקף של כ-300 מיליון שקל. גם בית ההשקעות מור הודיע באחרונה לאלומות כי בכוונתו להוציא ממנו בתחילת ספטמבר קרנות המנהלות נכסים בהיקף של 370 מיליון שקל. ואם לא די בכך, בתחילת מאי חטף אלומות ספרינט קנס של 173 אלף שקל מרשות ני"ע בגין חריגות בקרנות הנאמנות.

את עזיבת חברות ההוסטינג הסביר קובי נימקובסקי, מנכ"ל אלומות ספרינט, במסת נכסים קריטית שאליה הגיעו החברות המתארחות המאפשרת להן להקים חברה מנהלת בעצמן. "בכל מקרה, שני הגופים שעזבו הובאו בחשבון בתוכנית עבודה", הוסיף.

"מיד לאחר המיזוג בין אלומות לספרינט שמנו לב כי הבעיה של החברה היא שהמותג לא היה מוכר. מאז קיבלנו החלטה להשקיע במותג והגדלנו את מחלקת השיווק מאיש מכירות אחד לחמישה - מקצוענים ויקרים", פירט נימקובסקי.

למרות הלוואת בעלים שקיבלה אלומות באחרונה מביטוח חקלאי בהיקף 400 אלף שקל ועל אף שמכירת קופות הגמל בסוף 2009 הכניסה לחברה מיליון שקל - מדווחים באלומות על גירעון בהון החוזר של 1.6 מיליון שקל. לפני שבוע הנחה דירקטוריון אלומות את הנהלת החברה להתחיל בהליך של הכנת תשקיף, כדי לבצע הנפקת זכויות שתגדיל את ההון של בית ההשקעות בכ-2.5 מיליון שקל בשנה. לדברי נימקובסקי, דווקא בעניין זה הוא לא מודאג: "יש מאחורי החברה את ביטוח חקלאי והם יתמכו בה לפי הצורך".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker