"קרנות פנסיה גדולות ומעסיקים מונעים הצטרפות לקרנות ברירת המחדל בפנסיה"

במיטב דש, שמנהל את אחת משתי הקרנות האלה, קוראים לרשות שוק ההון לבצע אכיפה מול מעסיקים וקרנות פנסיה גדולות, וטוענים כי סוכנים ומעסיקים משתפים פעולה כדי למנוע הצטרפות של עובדים ■ הרשות: הרפורמה הגבירה את התחרות בשוק הפנסיוני

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן רביב, מנכ"ל מיטב-דשצילום: רמי זרנגר
נועם בר

יממה לאחר הידיעה ב–TheMarker כי הרפורמה של קרנות ברירת המחדל המוזלות בפנסיה אינן מספקת את הסחורה, גוברים הקולות המביעים אכזבה מהרפורמה. הם מצביעים, בין השאר, על אינטרסים זרים שמונעים מעובדים רבים במשק להיחשף לקרנות ברירת המחדל ולהצטרף לתוכניות פנסיוניות בדמי ניהול נמוכים.

קרנות ברירת מחדל הן קרנות פנסיה רגילות בדמי ניהול מופחתים. מצורפים אליהן אוטומטית עובדים שלא בחרו בעת הצטרפותם למקום עבודה חדש בתוכנית פנסיונית כלשהי, ולמעסיק שלהם אין קרן פנסיה מועדפת.

בבית ההשקעות מיטב דש, שמנהל את אחת משתי קרנות ברירת המחדל, טוענים כי אצל מעסיקים רבים, העובדים כבולים בתוכניות פנסיוניות בדמי ניהול גבוהים המיטיבים עם המעסיקים ולא עם העובדים. בהתאם לרפורמת קרנות ברירת המחדל, מעסיקים שמסתיימים להם ההסכמים הפנסיוניים לגבי זהות קרן הפנסיה שתוצע לעובדים שלהם כברירת מחדל, נדרשים לבצע מכרז מסודר לבחירת קרן פנסיה חדשה כברירת מחדל לעובדים. אם אינם מבצעים מכרז, הם מחויבים להציע לעובדיהם את אחת משתי קרנות ברירת המחדל שזכו במכרז האוצר - של מיטב דש או של הלמן אלדובי.

במיטב דש מצביעים על העובדה שמאז תחילת הרפורמה לפני כמעט שנה וחצי הסתיימו כבר כ–6,000 הסכמים של מעסיקים עם קרנות פנסיה - וכמעט שלא נערכו מכרזים חדשים. מצד שני, לדבריהם, לא רואים נהירה של מצטרפים חדשים לקרנות ברירת המחדל שנבחרו, מה שמעלה חשד לכך שמעסיקים, בשיתוף פעולה עם סוכנים, נוקטים שיטות לא ראויות כדי למנוע מהעובדים להצטרף לקרנות ברירת המחדל. במקום זאת הם מצרפים אותם מיידית לקרנות חלופיות בדמי ניהול גבוהים, שמניבים לסוכנים עמלות גיוס. בשל דמי הניהול הנמוכים, קרנות ברירת המחדל אינן משלמות לסוכנים עמלות על מצטרפים חדשים, ומבחינת הסוכנים הקרנות הללו אינן אהודות.

"בפועל, נמנע מציבור רחב של חוסכים לקבל את התנאים הזולים ביותר. הרשות חייבת לבצע אכיפה מול המעסיקים ומול קרנות הפנסיה הגדולות שנהנות מהמצב הקיים", אומר טדי לין, מנכ"ל במיטב דש גמל ופנסיה. לטענתו, בתקופה הקרובה צפויים להסתיים עוד 6,000 הסכמי מעסיקים לקרנות ברירת מחדל, וההערכה בשוק היא שהמצב יישאר כפי שהיה, ולא ייפתחו מכרזים חדשים.

חברת הכנסת מיכל בירן (המחנה הציוני) הגיבה אתמול למצב וציינה כי "תקוות רבות נתלו במעבר לקרנות ברירת מחדל, אבל האמת הכואבת היא שהמהלך לא הצליח לפתור את בעיית דמי הניהול הגבוהים. קרנות הפנסיה ממשיכות לגבות דמי ניהול מופרכים, וימשיכו עד שהמחוקק יחליט לשים לזה סוף. בזמן שהקבוצות החזקות ביותר במשק קיבלו הנחות מפליגות בדמי הניהול, העובדים החלשים עדיין משלמים דמי ניהול מקסימליים, שיכולים להגיע עד כמעט רבע מהחסכונות". בירן מתכוונת להעלות בקרוב חזרה את הצעת החוק שיזמה בעבר עם יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, ולפיה תקרת דמי הניהול בקרנות הפנסיה תיחתך בחצי. כיום דמי הניהול המקסימליים המותרים בקרנות פנסיה הם 6% מההפקדות השוטפות ו-0.5% מהצבירה. לפי הצעת החוק של בירן, הם יסתכמו בתקרה של 3% מההפקדות השוטפות ו-0.25% מהצבירה.

ח"כ מיכל בירןצילום: דניאל בר און

אמנם דמי הניהול שבהצעת החוק של בירן גבוהים משמעותית מאלו שגובות קרנות ברירת המחדל - 1.31% מההפקדות ו–0.01% מהצבירה במיטב דש ו-1.49% מההפקדות ו–0.001% בלבד מהצבירה בהלמן אלדובי - אך בפועל בשל כשלים ואינטרסים של סוכנים ומעסיקים, קצב ההצטרפות לקרנות הללו הוא קטן. גם עמיתים ותיקים, שכבר נמצאים בקרנות ברירת המחדל, נאלצים להמשיך ולשלם דמי ניהול גבוהים אפילו יותר מהממוצע בענף כולו. על פי נתונים שנאספו מהדו"חות של קרנות הפנסיה, 21.6% מהעמיתים משלמים דמי ניהול ברף הגבוה ביותר של יותר מ-4.5% מההפקדות בנוסף ליותר מ-0.4% מהצבירה.

ברשות שוק ההון מסרו בתגובה: "מניתוח הנתונים שבידי רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, כשנה בלבד לאחר כניסת הרפורמה לתוקף, עולה כי השפעת הרפורמה ניכרת בשוק, ותוצאתה היא בהגברת התחרות בשוק החיסכון הפנסיוני, ובהמשך המגמה של הירידה בשיעור דמי הניהול. השפעה חיובית זו אף צפויה להימשך בשנים הבאות, לאור הביטול הצפוי של הסכמים קיימים של מעסיקים. ההצעת החוק של ח"כ בירן מתבססת על תשתית עובדתית שגויה ולא מקצועית. הצעת החוק תביא לפגיעה קשה דווקא בעובדים בעלי הכנסות נמוכות, ותגרום נזק לחיסכון הפנסיוני שלהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker