הישראלים מסתערים על סטארווד: ביקושי ענק בהנפקה של ענקית המלונות

הביקושים להנפקת האג"ח של קניוני חברת הנדל"ן הגיעו לכ-1.3 מיליארד שקל ■ האג"ח יישאו ריבית שנתית של קצת פחות מ-6% ■ התמורה תשמש את סטארווד למחזור חוב ולמהלכים נוספים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בארי סרנליכט, הבעלים של סטארוודצילום: Bloomberg
מיכאל רוכוורגר

ענקית המלונאות והנדל"ן סטארווד קפיטל גרופ, של המיליארדר היהודי-אמריקאי בארי סרנליכט, ביצעה הערב (ג') בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת סדרת אג"ח א' חדשה בבורסה בת"א. חברת סטארווד ווסט - חלק מקבוצת סטארוורד ריטייל פרטנרס (Starwood Retail Partners) - זכתה לביקושים גבוהים של כ-1.3 מיליארד שקל, והחברה עדיין לא החליטה מה יהיה הסכום שתגייס בשלב זה.

חברת הדירוג מעלות S&P העניקה לסאטארווד ווסט דירוג של A עם תחזית יציבה, לצורך גיוס של כמיליארד שקל. האג"ח שמנפיקה סטארווד ווסט בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) של כ-4.7 שנים, והן יישאו ריבית שנתית של כ-5.75%-5.9%. בין הגופים שרכשו את האג"ח של סטארווד ווסט נמנים גופים מוסדיים כמו הפניקס, מיטב, מנורה מבטחים ומור בית השקעות.

את ההנפקה של סטארווד ווסט מובילים רם דגן, עופר גרינבאום ויניב סיילן מפועלים אי.בי.אי חיתום; גלעד שמעוני ואורן לוי מלאומי פרטנרס חתמים; יועץ ההנפקות, אורי אייזנברג, עו"ד בועז נוימן, שותף במשרד פישר בכר חן ושות', האחראי על דירוג החוב, שחר פלנר ומשרד רואי חשבון קסלמן את קסלמן PWC.

סטארווד ווסט הוקמה לקראת ההנפקה כחברה בת של סטארווד ריטייל פרטנרס באיי הבתולה והוכנסו לתוכה שבעה נכסים מניבים (נדל"ן מסחרי) בשווי כולל של כ-1.7 מיליארד דולר. הפורטפוליו של החברה כולל שלושה נכסים באוהיו, שני נכסים בקליפורניה וכן נכסים באינדיאנה ובוושינגטון - המשתרעים על פני שטח כולל של כ-750 אלף מ"ר.

שיעור התפוסה בנכסי החברה מוערך ב-97%. נכון לסוף ספטמבר 2017, תיק הנכסים של החברה ייצר NOI (הכנסות תפעוליות נטו) של כ-115 מיליון דולר במונחים שנתיים. ה-FFO (תזרים תפעולי נטו בניכוי השפעות חד-פעמיות) הסתכם בכ-67 מיליון דולר. הונה העצמי של החברה המגיעה הסתכם נכון לסוף ספטמבר 2017 על כ-737 מיליון דולר והיווה כ-41% מסך המאזן שלה.

סטארווד ריטייל פרטנרס היא חטיבה של סטארווד קפיטל גרופ, שמחזיקה בכ-30 נכסים מסחריים ברחבי ארה"ב (24 קניונים ו-6 מרכזי בילוי) המשתרעים על פני שטח של כ-2.6 מיליון מ"ר. הנדל"ן שלה להשקעה מוערך בשווי של כ-6 מיליארד דולר.

התמורה שתתקבל מהגיוס בת"א תשמש את סטארווד ווסט לפירעון חוב שנלקח לצורך מימון שישה קניונים שהועברו לתוך החברה המגייסת בת"א, ושסטארווד גרופ העניקה ערבות בגין חוב זה.

כמו כן, ייתכן שהתמורה של ההנפקה תשמש לחלוקת דיווידנד לצורך רכישת החזקות מיעוט (10%) של חברת ווסטפילד אמריקה, בשותפות שדרכה סטארווד מחזיקה בסטארווד ווסט - בהיקף של עד 40 מיליון דולר. במהלך ינואר-ספטמבר 2017 ירד שווי הקניונים של סטארווד בכ-85 מיליון דולר. מאז תחילת 2015 נרשמה ירידה בשווי הקניונים של 144 מיליון דולר.

נכון לעכשיו מדובר בגיוס בהיקף הגדול ביותר בשנה זו של חברת נדל"ן אמריקאית חדשה שמגיעה לבורסה בת"א. עד כה יותר מ-30 חברות נדל"ן אמריקאיות גייסו בת"א יותר מ-20 מיליארד שקל.

מלבד סטארווד, במהלך החודשיים הקרובים צפויות חברות נדל"ן ואשראי חוץ-בנקאי אמריקאיות לבצע גיוסי חוב בבורסה בת"א בהיקף של כ-3 מיליארד שקל (כולל סטארווד). רשימת החברות כוללת בין היתר את חברת האשראי החוץ-בנקאי OFS; חברות נדל"ן כמו סילברסטיין, CWJB, סיגנצ'ר, אמריקן אסט קורפוריישן; וחברות המרכזים הרפואיים פוסט אקיוט ואלטיטיוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker