עודד שריג מונה ליו"ר מגדל ביטוח

מינויו כפוף לאישור הממונה על הביטוח, דורית סלינגר ■ בעל השליטה, שלמה אליהו, ישוב בקרוב לתפקיד יו"ר מגדל וצריך עדיין למצוא מחליף לבנו, שיעזוב את תפקידו כמנכ"ל מגדל ביטוח ביוני

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד שריג
עודד שריגצילום: מיכל פתאל

דירקטוריון מגדל ודירקטוריון מגדל ביטוח , החברה הבת, אישרו היום (ג') את מינויו של פרופ׳ עודד שריג לדירקטור וליו"ר מגדל ביטוח. שריג כיהן בעבר בתפקיד הממונה על הביטוח. השלמת המינוי שלו כפופה לאישור מחליפתו בתפקיד הממונה, דורית סלינגר, ולוחות הזמנים של המינוי ייקבעו בהתאם למוקד קבלת האישור.

בעבר התייחסה סלינגר בהסתייגות למינויו של שריג ליו"ר מגדל אחזקות, אולם הרתיעה שלה במקרה זה נבעה מכך שסמוך למינויו הסתיימה תקופת הצינון שלו כממונה על הביטוח. הוא החזיק בתפקיד יו"ר מגדל אחזקות שבעה חודשים בלבד, וכהונתו הסתיימה בספטמבר 2015. שריג מצוי בקשרי עבודה וחברות עם שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל אחזקות, ואף שימש כיועץ בהנפקת האג"ח של החברה.

כעת נותר לאליהו לאייש את תפקיד מנכ"ל מגדל, אך הוא מתקשה למצוא מועמד לתפקיד. מספר מועמדים שפנה אליהם בנושא השיבו לו בשלילה. סאגת ה"כיסאות המוזיקליים" בהנהלת מגדל החלה לקראת סוף נובמבר 2017, כשאליהו הודיע כי בכוונתו לחזור לתפקיד יו"ר מגדל.

ישוב לתפקיד יו"ר מגדל. בעל השליטה, שלמה אליהוצילום: אייל טואג

בהתאם להוראות של דורית סלינגר, מינויו לתפקיד יו"ר דרש את הפסקת כהונתו של בנו, עופר אליהו, כמנכ"ל מגדל ביטוח. ואכן, אליהו הבן הודיע כי יעזוב את תפקידו ביוני הקרוב. במקביל הודיע גם יוחנן דנינו, יו"ר מגדל, כי הוא מסיים את תפקידו.

המועמדת הראשונה להחליף את עופר היתה החשבת הכללית של האוצר לשעבר, מיכל עבאדי-בוינג'ו. ואולם באמצע דצמבר פוצץ המשא ומתן של אליהו עם עבאדי, והיא מונתה ליו"ר בית ההשקעות פסגות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker