עודד יחיאל

עתליה צוקרמן היא אחות בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. צוקרמן רכשה מחברת מנורה מבטחים פוליסת ביטוח בריאות לאחיות, שכונתה "בריאות מושלמת לאחיות". בנוסף היתה לצוקרמן פוליסת ביטוח חיים במנורה. לימים נזקקה צוקרמן לניתוח ופנתה למנורה מבטחים לכיסוי הוצאות הניתוח בסך 31,045 שקל. מנורה מבטחים סירבה.

בכתב ההגנה שהגישו אנשי מנורה מבטחים לבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים הם טענו כי פוליסת הביטוח של צוקרמן בוטלה בטעות. צוקרמן, הסבירו במנורה מבטחים, ביקשה לפדות פוליסה אחרת לביטוח חיים שהיתה לה אצלנו, ובתוך כך ביטלנו, בשגגה, גם את הפוליסה לביטוח בריאות. ואם תשאלו למה אנחנו לא מקבלים את האחריות על הטעות שלנו, המשיכו במנורה מבטחים, זה מפני שעל צוקרמן היה לדעת כי פוליסת הביטוח בוטלה משלא נגבו ממנה פרמיות הביטוח.

לא מצאתי מאומה בטענתה של מנורה מבטחים המבקשת לייחס לצוקרמן אשם תורם כלשהו, המשיכה השופטת. גירסתה של צוקרמן שלפיה לא ידעה על ביטול הפוליסה בטעות מקובלת עלי. גם לא הובאו כל ראיות מצד מנורה מבטחים כי נשלחו לצוקרמן הודעות על הפסקת גביית הפרמיות. למנורה מבטחים אפוא, קבעה השופטת, אחריות בלעדית לנזק שנגרם לצוקרמן. מנורה מבטחים חויבה אפוא בתשלום הוצאותיה הרפואיות של צוקרמן - בסך 31,045 שקל.

-

הכותב הוא עורך דין

עתליה צוקרמן נגד מנורה מבטחים >>

סוג הביטוח: ביטוח בריאות

התובעת: עתליה צוקרמן

הנתבעת: מנורה מבטחים

מהות התביעה: תביעה לתשלום תגמולי ביטוח בגין עלות ביצוע ניתוח

הסיבה שנתנה חברת הביטוח לדחייה: פוליסת הביטוח בוטלה בטעות, אך היה על המבוטחת לדעת על הביטול משלא נגבו ממנה פרמיות הביטוח

השופטת: שולמית דותן, נשיאת בית משפט השלום בירושלים

נפסק ב-10.10.2010: מנורה מבטחים התרשלה כשביטלה את פוליסת הביטוח. למנורה מבטחים אחריות בלעדית על ביטול הפוליסה בשל טעות מצדה של החברה - ועליה לשאת בהוצאות הניתוח בסך 31,045 שקל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום