שלמה רודב - היו"ר ששינה את מאזני הכוחות בבזק

היו"ר שהפך את בזק לאי של יציבות עוזב בשיאו

אמיר טייג

שלמה רודב גויס לבזק באחד מרגעי השפל של החברה והוא עוזב אותה באחד משיאיה. רודב הגיע לבזק מיד עם תום פרשיית האופציות, שבגינה נאלצו לעזוב את החברה המנכ"ל יעקב גלברד והיו"ר דוב וייסגלס. תפקידו הראשון היה לייצב את החברה, שספגה טלטלה לא קטנה כשרשות ניירות הערך כפתה עליה את הבדיקה של הליך חלוקת האופציות למנכ"ל, ליו"ר ולכמה בכירים. בשלב מסוים איימה הרשות כי ללא פיטורי המנכ"ל והיו"ר היא צפויה לחקור את חברי דירקטוריון החברה ואף להתחיל בהליך פלילי נגדם.

רודב שינה את מאזן הכוחות הפנימי בבזק. לפני כניסתו, האיש החזק בארגון הענק הזה היה המנכ"ל, שהיה אחראי על פעילות הקבוצה כולה, כלומר בזק החברה והחברות הבנות, פלאפון, yes ובזק בינלאומי. עד בואו של רודב, תפקיד היו"ר היה סמלי בעיקרו ונועד בעיקר לדאוג לאינטרסים הרגולטוריים של החברה מול משרד התקשורת.

רודב הפריד בין הפעילויות השונות של בזק, כך שהמנכ"ל קיבל לידיו רק את ניהול בזק הקווית. רודב היה היחיד שטיפל בחברה מתוך ראייה קבוצתית. למשל, הוא זה שניהל את המאבק של בזק לקבל אישור למזג את yes. הוא גם הצליח לשנות את יחסו של משרד התקשורת לבזק, לאחר שבתקופת קודמו ניהלה בזק מאבק קשה מול המשרד בניסיון להקל את עול הרגולציה מעליה. רודב החל לשתף פעולה עם המשרד, ושיפר בכך באורח מהותי את יחסו של המשרד לבזק. הוא זכה להערכה גדולה אצל שר התקשורת הנוכחי, משה כחלון.

במהלך תקופתו החלה בזק להשקיע בשדרוג הרשת הקווית שלה לאחר שנים שבהן הזניחה זאת. החלטה זו הקלה גם היא על מערכת היחסים המתוחה מול המשרד.

החלטה נוספת של רודב שנושאת פרי בימים אלו היא למזער את מעורבותה של בזק במאבק נגד הפחתת הקישוריות והרחבת התחרות בסלולר. למרות הניסיונות החוזרים והנשנים של מתחריו בתחום הסלולר, הוא סירב להיכנס לעימות זה מתוך הבנה קרה כי העימות יפגע בבזק.

ההצלחה הגדולה של רודב קיבלה ביטוי במחיר המניה בבורסה. בזק הפכה בימיו למניית חובה בכל תיק השקעות ישראלי, וכן לאחת המועדפות על משקיעים זרים. בכל הטלטלות שעבר שוק ההון ותעשיית התקשורת בשלוש השנים האחרונות היתה מניית בזק אי של יציבות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker