עודד שריג צפוי לחזור לתפקיד יו"ר מגדל ביטוח

במידה ושריג ימונה - זו תהיה כהונתו השנייה ■ תפקיד המנכ"ל טרם אויש - לאחר שבנו של בעל השליטה, עופר אליהו, הודיע כי הוא מסיים את תפקידו בתחילת יוני

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד שריג
עודד שריגצילום: מיכל פתאל

פרופ' עודד שריג צפוי לחזור לתפקיד יו"ר חברת הביטוח מגדל - על פי בקשתו של בעל השליטה במגדל שלמה אליהו. מחר (ג') אמור להתכנס דירקטוריון מגדל, אך נושא מינוי יו"ר לחברה אינו נמצא על סדר היום, וככל הידוע שריג גם לא ישתתף בישיבה - כך שתהליך מינויו נמצא בשלבים הראשוניים.

במידה ושריג ימונה ליו"ר מגדל - זו תהיה כהונתו השנייה בחברה. הכהונה הראשונה שלו נמשכה בסך הכל שבעה חודשים והסתיימה בספטמבר 2015. שריג ואליהו נמצאים בקשרי עבודה וחברות, ושריג אף שימש כיועץ בהנפקת האג"ח של מגדל.

במקביל, נותר תפקיד בעל חשיבות בחברה שטרם אויש, והוא תפקיד המנכ"ל. זאת לאחר שבנו של שלמה אליהו, עופר, הודיע כי הוא מסיים את תפקידו בתחילת יוני הקרוב. את התפקיד אליהו מתקשה לאייש, לאחר שפנה לכמה מועמדים והם השיבו בשלילה.

סאגת הכיסאות המוזיקליים בהנהלת מגדל החלה לקראת סוף נובמבר 2017 אז הודיע אליהו כי הוא מתכוון לחזור לתפקיד היו"ר. בהתאם להוראת המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, לשם כך נאלצו בנו, עופר אליהו, המכהן כמנכ"ל מגדל, והיו"ר, יוחנן דנינו, להודיע על סיום תפקידם, המועמדת הראשונה להחליף את עופר היתה החשבת הכללית של האוצר לשעבר, מיכל עבאדי-בוינג'ו. אולם, באמצע דצמבר פוצץ המשא ומתן של אליהו עם עבאדי, והיא מונתה ליו"ר בית ההשקעות פסגות.

מינויו של שריג מגיע לאחר שחזרתו של שלמה אליהו, 82, לתפקיד היו"ר עלולה היתה להיתקל בסירובה של סלינגר, שכן אליהו עשוי שלא לעמוד בבדיקות ההתאמה הקשורות לתפקיד, בעיקר בגלל גילו המתקדם. הזעזוע הניהולי שהעביר שלמה אליהו את החברה שבבעלותו פגע במחיר המניה והוביל לאובדן של כ-400 מיליון שקל מכספי המשקיעים. בנוסף, אמון המשקיעים והחוסכים בחברה, המנהלת כ-240 מיליארד שקל מכספי החוסכים בישראל, התערער.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker