אנטרופי תומכת ברכישת 7.5% מעסקת תמר ודלית ע"י תמר פטרוליום

חברת הייעוץ למשקיעים מוסדיים מציינת שהעסקה, שבמסגרתה תרכוש תמר פטרוליום 7.5% מעסקות תמר ודלית מידי נובל אנרג'י, היתה מגדילה את רווחיה של תמר פטרוליום ב-12% ומשפרת את איתנותה הפיננסית

יורם גביזון
אסדת קידוח במאגר תמר
אסדת קידוח במאגר תמרצילום: תומר אפלבאום
יורם גביזון

חברת אנטרופי, שעוסקת בייעוץ למשקיעים מוסדיים, ממליצה לבעלי המניות של חברת תמר פטרוליום לאשר את העסקה שבמסגרתה תרכוש תמר פטרוליום מחברת נובל אנרג'י 7.5% מהזכויות בתמר ובדלית. זאת תמורת הקצאה של 38.5 מיליון מניות של תמר פטרוליום, שהם 43.5% ממניותיה של החברה לאחר ההנפקה, ותשלום במזומן בסכום של 560 מיליון דולר, שימומן בהנפקת סדרה חדשה של אגרות חוב (ב').

מכירת 7.5% מהזכויות בעסקות תמר ודלית על ידי נובל, נעשות כחלק ממתווה הגז שקבע כי על נובל אנרג'י להקטין את אחזקותיה בעסקת תמר מ-36% ל-25% עד 2021. עד כה מכרה נובל 3.5% ממניות תמר לקבוצת הראל וקרן תש"י תמורת 740 מיליון דולר.

תמר פטרוליום מחזיקה כיום ב-9.25% מהזכויות בתמר ובדלית, שרכישתן מומנה בהנפקת איגרות חוב מסדרה א' בסכום של 641 מיליון דולר. חברת אנטרופי, שמנוהלת על ידי גל סטאל, מנמקת את תמיכתה ברכישת 7.5% מהזכויות בתמר ובדלית, בכך שהתזרים, שינבע מהזכויות שיירכשו מנובל אנרג'י ביחס לחוב החדש שיונפק כדי לממן את הרכישה, גבוה מהיחס בין התזרים שינבע מהזכויות הקיימות ביחס לחוב הקיים באיגרות החוב מסדרה א'. על כן, הנפקת איגרות החוב תשפר את איתנותה הפיננסית של תמר פטרוליום, ומיטיבה עם החברה ובעלי מניותיה.

נימוק נוסף לתמיכה בעסקה, שהועלה על ידי ועדת הביקורת ודירקטוריון תמר פטרוליום, הוא שהתזרים שינבע מהזכויות הנרכשות ביחס לחוב החדש, גבוה מהיחס בין התזרים שינבע מהזכויות הקיימות ביחס לחוב הקיים באיגרות החוב מסדרה א', כך שבעקבות זאת, יחס הכיסוי של חוב החברה ירד.

כמו כן, התשואה החזויה לבעלי המניות צפויה לעלות, בעקבות הקצאת המניות בשיעור נמוך משיעור הגידול בתזרים שינבע מהזכויות. אנטרופי מדגישה שהזכויות שיירכשו מחברת נובל אנרג'י אינן כפופות לתשלום תמלוג, על ועל כן התזרים שינבע מהן גבוה יותר מהתזרים מ-9.25% מהזכויות בעסקות תמר ודלית שקיימות בחברה.

האנליסטים רם עבודי ומיכל דקל-אלרואי מציינים כי בהתאם לנתוני פרופורמה שפורסמו על ידי חברת תמר פטרוליום לינואר-ספטמבר 2017, הרווח למניה היה גדל ב-12% בעקבות העסקה המוצעת לרכישת 7.5% מהזכויות בתמר ובדלית.

אנטרופי מציינת שצריכת הגז הטבעי בישראל נמצאת במגמת עלייה, וצפויה להמשיך לעלות, לאור צמצום השימוש בפחם. מגמה זו היא יתרון תחרותי לתמר משום שהיא ספק קיים של גז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker