מרוסיה באהבה? בן זאב נסע כדי לכתוב עדכון על אפריקה

מיכאל רוכוורגר

האם יובל בן זאב, מנהל מחלקת המחקר של בית ההשקעות כלל פיננסים בטוחה ברוקראז', ישנה את המלצת ה"מכירה" למניית אפריקה ישראל, המלצה שבה הוא מחזיק תקופה ארוכה? האם בן זאב ישנה את המלצתו להיחשף לאג"ח ארוכות של אפריקה?

במהלך הביקור נפגש בן זאב עם נציגי הנהלות החברות הבנות של אפריקה ישראל, אפי פיתוח, דניה סיבוס ונגב קרמיקה, וסייר עמם בפרויקטים המרכזיים של אפריקה ישראל במוסקבה. ככל הידוע, בימים האחרונים שהה במוסקבה גם בעל השליטה בחברה לב לבייב. מדובר בנסיעה ראשונה של אנליסט בכיר ישראלי לרוסיה לצורך בחינת נכסי אפריקה במדינה מאז 2006; בשנה זו הזמינה אפריקה משלחת של אנליסטים לסיור בפרויקטים שלה ברוסיה.

פעילות אפריקה ישראל ברוסיה נחשבת בעלת הפוטנציאל הגבוה ביותר להצפת ערך ואמורה לסייע לחברה לעמוד בהתחייבויותיה לבנקים ולבעלי האג"ח במסגרת הסדר החוב החדש שאליו הגיעה לפני כמה חודשים. פעילות זו, המרוכזת תחת החברה-הבת אפי פיתוח (שבה מחזיקים בעלי האג"ח של אפריקה כ-18%), מתחילה שוב לעורר עניין בקרב האנליסטים הישראלים המסקרים את החברה.

כל המאמצים של ראשי אפריקה מרוכזים כיום סביב קידום פרויקט הדגל של אפי פיתוח - קניון מוסקו סיטי, הכולל את מרכז הסחר והבידור, Mall of Russia; הקניון עתיד לפתוח את שעריו בשבוע הראשון של דצמבר. צבייה לבייב, בתו של לבייב, מפקחת באופן אישי על התקדמות העבודות בפרויקט, ולשם כך העתיקה עם משפחתה את מקום מגוריה למוסקבה.

באפריקה מצפים כי איכלוסו המלא של הקניון צפוי להניב תזרים שנתי של כ-100 מיליון דולר; סכום זה עשוי להקל על החברה באופן משמעותי בשירות החוב ובהוצאות המימון השוטפות, כאשר בעתיד ניתן יהיה להכניס שותף לקניון או לבצע מימון מחדש בגינו, ובכך להציף ערך. מניית אפי פיתוח איבדה מאז אמצע אפריל 2010 כ-30%, והחברה נסחרת לפי שווי שוק של כ-450 מיליון דולר - הנמוך בעשרות אחוזים מהונה העצמי.

בנק ההשקעות מריל לינץ' העניק אתמול לאפי פיתוח המלצת "נייטרלי" במחיר יעד של 96 סנט למניה, הגבוה ב-13% ממחירה בבורסת לונדון. "אפי פיתוח נסחרת בדיסקאונט של 55% לעומת השווי הנכסי הנקי שלה של 1.67 דולר למניה. למרות המיקומים האטרקטיוויים והנכסים האיכותיים, השוק מתגלה שמרני יותר לגבי השווי ושיעורי ההיוון של פרויקט Mall of Russia. כמו כן השוק מגלה שמרנות בשל הלחץ שעדיין קיים על המניה בעקבות אפשרות שחלק מהמניות המוחזקות בידי בעלי האג"ח, יימכרו בשוק", כותבים במריל לינץ'.

במריל לינץ' מעריכים את שוויו של הקניון מוסקו סיטי (על בסיס שיעור תפוסה של 70%) ב-661 מיליון דולר, המשקף לו שווי של כ-944 מיליון דולר עם איכלוסו המלא, לעומת הערכות של מיליארד דולר שבהן נקבו באפריקה בעבר. במריל לינץ' צופים כי החברה תסיים את 2010 עם הכנסות של 112 מיליון דולר והפסד של 4 סנטים למניה, וכי החברה תסיים את 2011 עם הכנסות של 167 מיליון דולר ורווח של 6 סנטים למניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker