מרוויחים ונהנים, מפסידים ותובעים

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה

>> צפריר בריסק ניהל תיק השקעות בסניף בנק מזרחי בפתח תקוה. ב-1997 הוא ביקש לסגור את החשבון ולהעביר את התיק לחברה המרכזית לניירות ערך, לימים מגדל שוקי הון. המשקיע בחר לעבוד עם הסוכן חיים נבון, שניהל בעבורו את התיק. תוך חודש, מ-12 ביוני עד 12 ביולי 1997, איבד את כל חסכונותיו שהושקעו באופציות מעו"ף, בסך 140 אלף שקל.

שופטת בית משפט השלום בהרצליה אירית מני-גור דחתה לפני שנה את התביעה מכיוון שלא ראתה כל יריבות בין בריסק לחברה המרכזית. היא העירה כי המשקיע לא טרח לבדוק לעומק את דפוס ההתקשרות כשהשקעתו נסקה תוך שבוע ב-20%, אלא רק כשחלפו שלושה שבועות נוספים, כשהתיק התרסק. לגישת השופטת, מי שביצע את הפעולות הוא הסוכן העצמאי נבון, וממנו היה צריך לדרוש את הכסף. בריסק חויב בהוצאות משפט בסך 25 אלף שקל.

עו"ד חדוה כהן-הרמתי, שותפה במשרד מ.פירון שמייצגת חברי בורסה, בהם מגדל שוקי הון, בתביעות המתוארות בכתבה: "בית המשפט בפסיקות חוזרות כבר הביע את דעתו שחבר בורסה רק מהווה צינור להעברת הפעולות של המכירה והרכישה של ניירות הערך ואינו נוקט צד בניהול התיק. בדרך כלל מוכנס חבר הבורסה כנתבע כי הוא כיס עמוק וקשה להיפרע ממנהל התיקים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker