מנכ"ל טבע מבהיר: "לא נכניס משקיע אסטרטגי"

קאר שולץ מתח ביקורת על מחלקת הפיתוח של תרופות מקוריות, ורמז שלא סיפקה את הסחורה, ולכן הקיצוץ בתקציבי המו"פ לא יפגע בחברה

יורם גביזון
מנכ"ל טבע, קאר שולץ
מנכ"ל טבע, קאר שולץ
יורם גביזון

טבע לא מתכוונת להכניס משקיע אסטרטגי או להנפיק מניות, משום שהיא מעריכה שהדבר נוגד את האינטרסים של בעלי מניותיה - כך הבהיר קאר שולץ, מנכ"ל טבע, ומייק מקללן, סמנכ"ל הכספים של החברה במפגש עם משקיעים שנערך היום (ה') בבורסה בתל אביב.

טבע מתכננת להקטין את המינוף מתזרים המזומנים שתייצר. מקללן אמר שהחברה תנסה למחזר את החוב שלה ל-2021-2019 בתקווה שתנאי השוק יאפשרו לה. הוא ציין שתנאי השוק הנוכחיים, העובדה שאיגרות החוב של החברה נסחרות בתשואות גבוהות יחסית, עדיין סבירים. טבע תנסה למחזר את ההלוואות הבנקאיות שלה לזמן קצר, שהן גם אלה שכוללות אמות מידה פיננסיות מגבילות יחסית. טבע לא מעריכה שתזרים המזומנים שלה יירד משמעותית ב-2019, משום שהשחיקה במכירות קופקסון תקוזז בצעדי ההתייעלות ומנועי הצמיחה.

שולץ תיאר את תוכנית ההתייעלות של החברה והזכיר בין היתר את הפסקת הפיתוח של 25 תרופות מקוריות, והפסקת 100 תוכניות פיתוח של תרופות גנריות. שולץ ביקר בצורה לא מרומזת את פעילות המחקר והפיתוח האינובטיבי של החברה, כשאמר שלהערכתו הפסקת הפיתוח של 25 תרופות מקוריות לא תפגע בחברה, שכן תוכניות פיתוח אלו ממילא לא היו אמורות להניב הכנסות מהותיות בעתיד.

שולץ חשף במפגש שטבע אינה צופה לירידה חדה במכירות קופקסון ב-2019, ולהערכתה מכירות קופקסון לא יגיעו ל-0 משום שהמכירות באירופה ישמרו על יציבות יחסית, למרות שחיקה מסוימת במחירים.

הוא ציין שהגרסה הגנרית של מיילן נגסה בנתח של 10% משוק הקופקסון, ונכון להיום הגיעה ל-13.5%, בעוד שההשפעה של הגרסה הגנרית של מומנטה שהושקה לפני שבועיים טרם מורגשת, וצפויה להתחיל בשבועות הקרובים. בנק ההשקעות אופנהיימר שנכח במפגש אמר שהחברה אמנם נחושה להתמודד עם האתגרים, אבל החברה מתומחרת במחיר יקר יחסית למיילן, ולכן הוא ממשיך לדרג את מניית החברה בדירוג ניטרלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker