מנכ"ל מליסרון אבי לוי הלך לקניון - ורכש סחורה ב-20 מיליון שקל

אתמול התפרסמו דו"חות חברת מליסרון והיום מנכ"ל החברה הודיע כי רכש מניות החברה ב-20 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי לוי, מנכ"ל מליסרון. רכש מניות של מליסרון בהיקף של 20.5 מיליון שקל בפברואר
אבי לוי, מנכ"ל מליסרון. רכש מניות של מליסרון בהיקף של 20.5 מיליון שקל בפברוארצילום: ניר קידר

חברת מליסרון פירסמה אתמול את דו"חותיה הכספיים, והיום דיווח מנכל החברה אבי לוי כי רכש 130 אלף מניות של החברה, במחיר של 156.7 שקל למניה. המחיר גבוה ממחיר הסגירה אתמול ודומה למחיר שבו ניסחרת כעת המניה. שווי העסקה כ-20 מיליון שקל. כעת עומדות אחזקותיו של לוי במליסרון על 4.3% מכלל מניות החברה.

אתמול פירסמה החברה את דו"חותיה, אך קריסת רשת הוניגמן והקשיים ברשתות האופנה טרם באו בהם לידי ביטוי מלא. החברה סיכמה את 2017 עם רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 776 מיליון שקל, לעומת 927 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של 16%.

הירידה ברווחיות נבעה בעיקר מעליה בהוצאות המימון נטו של החברה, מ-241 מיליון שקל ב-2016 ל-409 מיליון שקל ב-2017. הגידול, בסך 141 מיליון שקל, נובע מזקיפת עלויות החלפת האג"ח שביצעה החברה, ומגידול בהוצאות הריבית בעקבות הגדלת החוב.

בשיחה עם  לוי הוא הסביר: "אנחנו מודעים לכך שיש בעיה. אם היינו רגילים שהפידיונות עולים ב-4%-5%  בכל שנה, אז השנה הם לא עלו. והפידיונות היו נמוכים מבעבר. הסיבה לכך, לדעתי, זה לא האינטרנט, אלה דווקא החורף שלא היה והנסיעות לחו"ל. היה שבוע אחד שכותרות העיתונים הכריזו 'סופה' וזהו. לא היה חורף בכלל. הרשתות קנו מלאי של ביגוד לחורף ואנשים לא קנו גם במבצעי סוף עונה. מה יש לקנות מעיל כשאין חורף".

אתה לא חושש שתופעת קניוני הרפאים בארה"ב תגיע גם לישראל?

"זה לא יגיע. הסיבה לכך היא שאנחנו שונים מהאמריקאים".

תסביר

"אם תסתכל בארה"ב ותספור כמה קניונים נסגרו וכמה קניונים נפתחו, תגלה שיותר קניונים ניפתחו. הסיבה לכך היא בעיקר שבארה"ב מחיר הקרקע הוא כזה שלא שווה לשפץ קניון - עדיף להוריד אותו ולפתוח חדש. אז הם בכלל לא משפצים קניונים.  בארה"ב אתה נוסע חצי שעה מחוץ לעיר ואז אתה יכול להתלבט אם לנסוע או להזמין באינטרנט. בישראל משך הנסיעה הוא חמש דקות. בארה"ב חנויות העוגן - כמו למשל סירס - שוכרות 20 אלף מ"ר, ואז כשהן עוזבות זה ממוטט את הקניון. אצלנו השוכר הכי גדול שוכר 2,000 מ"ר, וגם אז אנחנו כל הזמן עם היד על הדופק שיחזיר שטחי מסחר שהוא לא משתמש בהם. בסוף יש את העניין הדמוגרפי. בישראל יש גידול של האוכלוסיה בקצב של 2% בשנה, זה לא המצב בארה"ב. על פי הלמ"ס, בעוד 25 שנה ישראל תכפיל את עצמה. ואין שטחים לבנות מרכזים - כלומר מה שקיים יהיה יותר טוב".

אז אתה לא מוטרד?

"להפך. אני כן מוטרד. הדו"חות הם טובים, כי אני מוטרד כל הזמן. אנחנו כל הזמן חושבים איך לייצר חווית קניה מהנה יותר, שתביא יותר אנשים בקניונים. לכן לא מספיקה רק הנראות של הקניון, אלה גם איזה מסעדות אתה מכניס, בתי קפה, בתי קולנוע. אנחנו היחידים שלא סגרנו את בתי הקולנוע - להפך אנחנו מרחיבים אותם. הכל במטרה לייצר תנועת קונים גדולה יתר. בנוסף אנחנו עם יד על הדופק עם השוכרים שלנו, בוחנים איתם את המצב של העסק, של הפידיונות ואיפה שאפשר נבוא לקראתם".

לוי נהנה משכר שנתי של 6.6 מיליון שקל, כאשר מתוך שכר זה 1.9 מיליון שקל הוא מענק בגין ביצועי 2017 ו-1.8 מיליון שקל בתשלום מבוסס מניות. הרכישה היום נודעה להביא לידי ביטוי את האמון שלו בחברה ובמחיר הנוכחי שלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker