מלאנוקס עלתה ב-10% לאחר שהעלתה את תחזית ההכנסות לרבעון הראשון

התחזית המעודכנת משקפת עלייה של 8% בהשוואה לתחזית הקודמת

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי חברת מלנוקס ביוקנעם
משרדי מלנוקס ביוקנעםצילום: עופר וקנין

מניית מלאנוקס עלתה ב-10% לאחר סיום המסחר בעקבות העלאת תחזית המכירות והרווח לרבעון הראשון של 2018. החברה, שמתמחה בפתרונות קישוריות חכמים מקצה לקצה עבור שרתי מרכזי נתונים ומערכון אחסון ושמנוהלת על ידי אייל וולדמן, צופה הכנסות של 250-240 מיליון דולר ברבעון הראשון. בנוסף צופה מלאנוקס, רווח גולמי של 69.5%-68.5% מהמחזור על בסיס Non GAAP - כלומר בנטרול הוצאות הקשורות בהקצאת אופציות לעובדים, הפחתת נכסים לא מוחשיים והוצאות רה-ארגון חד פעמיות.

התחזית הקודמת, שניתנה ב-18 בינואר 2018 עם פרסום התוצאות הכספיות של מלאנוקס ל-2017, היתה להכנסות של 232-222 מיליון דולר ברבעון הראשון, כך שהתחזית המעודכנת משקפת עלייה של 8% בהשוואה לתחזית הקודמת. וולדמן הסביר את העלאת התחזית בעובדה שהתברר לחברה כי המגמות שחוותה בסוף 2017, דוגמת מעבר לקוחות ממתאמי Ethernet במהירות של 10 ג'יגה ביט למתאמים במהירות של 25 ג'יגה ביט, חזקות ויציבות. "אנחנו שמחים במיוחד לראות כי מדובר באימוץ נרחב של טכנולוגיית 25 ג'יגה ביט לשנייה, כך שהטכנולוגיה מכסה כעת את רוב קטגוריות הלקוחות בכל שוק גדול בעולם", הוסיף.

מלאנוקס, שנמצאת תחת לחץ כבד של הקרן האקטיביסטית סטארבורד שמחזיקה ב-10.7% ממניותיה, הודיעה בתוך כך על פרישתו המתוכננת של סמנכ"ל הכספים יעקב שולמן במאי - לטובת כהונה בחברה טרום הנפקה. עוד הודיעה החברה על מינוים של שני דירקטורים חדשים: סטיב סנגי מנכ"ל חברת מיקרוצ'י טכנולוגיות שהוביל את החברה לצמיחה בהכנסותיה מ-89 מיליון דולר עם הנפקתה למחזור מכירות של 4.0 מיליארד דולר.בעקבות הצמיחה החזקה עלתה מניית מיקרוצ'יפ ב-14,200%: הדירקטור החדש השני הוא אומש פדוול, שותף מנהל בטומוסט וונצ'רס. שני הדירקטורים החדשים ייכנסו למקומות פנויים במועצת המנהלים של מלאנוקס, שבה מכהנים כיום 11 חברים.

קרן סטארבורד, בעלת המניות הגדולה ביותר במלאנוקס, דרשה להחליף את כל חברי הדירקטוריון בטענה שכשלו בפיקוח על ההנהלה, שגרמה לטענת הקרן תשואת חסר של המניה, תוצאות כספיות נחותות בשל השקעות יתר במחקר ובפיתוח, וכן כי וחבריה גילו חוסר מחויבות אישית לחברה כשהרבו למכור את מניותיה בשנים האחרונות במחירים נמוכים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker