שיכון ובינוי: החשדות למתן שוחד עלו כחלק מתביעה שהגיש עובד לשעבר

חברת שיכון ובינוי מדווחת שחברה נכדה זרה - ככל הנראה סולל בונה ארצות חוץ - נחקרת גם על ידי הבנק העולמי. זאת בחשד להתנהלות לא כשרה בפרויקטים בקניה שמומנו על ידי הבנק

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניידת משטרה בירושלים
ניידת משטרה בירושליםצילום: תומר אפלבאום

חברת שיכון ובינוי מדווחת היום (ג') לבורסה כי ארבעה עובדים - בעבר ובהווה - של חברה נכדה זרה, ככל הנראה סולל בונה ארצות חוץ, עוכבו לחקירה על ידי משטרת ישראל. כחלק מהחקירה הגיעו בשעות הבוקר חוקרי משטרה למשרדי החברה הבת שמחזיקה בחברה הנכדה הזרה, לצורך קבלת מסמכים על פי צו שעילתו חשד לשוחד.

שיכון ובינוי מדגישה שהחברה הנכדה הזרה פנתה ביוזמתה לגורמי אכיפה זרים באירופה, ככל הנראה התובע הכללי בשוויץ - שבה רשומה סולל בונה ארצות חוץ, ויידעה אותו בדבר הטענות בנוגע לתקינות התנהלותה, ובנוגע לצעדים שנקטה לבדיקת הטענות.

על פי מקורבים לשיכון ובינוי, החברה שכרה את שירותי השלוחה השוויצית של אחד ממשרדי רואי החשבון הגדולים בעולם כדי שיבדוק את הטענות. הבדיקה עדיין נמצאת בעיצומה. המקורבים לשיכון ובינוי מציינים שבעקבות הפנייה של החברה לתובע הכללי בשוויץ, החלה חקירה של הרשויות בשוויץ - ועל כן לא ברור אם משטרת ישראל תמשיך בחקירתה. הטענות בנוגע למתן שוחד לכאורה על ידי בכירים בחברה הנכדה עלו כחלק מתביעה שהוגשה על ידי עובד לשעבר לבית הדין לעבודה.

שיכון ובינוי מציינת שבאחרונה התקבלה בחברה הנכדה הזרה גם פנייה ממחלקת החקירות בבנק העולמי, לפיה בכוונת הבנק לבדוק מספר פרויקטים של החברה הנכדה הזרה בקניה - שאותם מממן הבנק העולמי. שיכון ובינוי, שבשליטת שרי אריסון, מציינת בהודעתה לבורסה כי אינה מסוגלת להעריך אם קיים קשר בין שלושת האירועים.  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום