הזוכה במכרז ההתפלה של מקורות - החברה שנפסלה

בלעדי בהליך בזק אישררה מקורות את זכייתן של מנרב ו-Sadyt הספרדית במכרז ההתפלה באשדוד, שעות לאחר הדיון בעתירה נוספת נגד המכרז המחודש

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

>> סאגת מתקן ההתפלה של חברת מקורות באשדוד מסרבת לגווע: מקורות אישררה שלשום את זכייתן של מנרב ו-Sadyt הספרדית במכרז להקמת מתקן ההתפלה תמורת 1.6 מיליארד שקל - כך נודע ל-TheMarker. לפני שבועיים פסל בית המשפט המחוזי בירושלים את הצעתן משום שלא עמדו בתנאי סף - אך לא ביטל את המכרז.

בדיון שנערך אתמול בבית המשפט, החליטה סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, אסתר קובו, שלא להוציא צו מניעה וקראה לצדדים להשיב לבקשה בתוך 10 ימים. ואולם כמה שעות לאחר הדיון, כבר הודיעה מקורות כי בחרה שנית בהצעת מנרב ו-Sadyt. לפי הערכות, תפנה BGS לבית המשפט בעתירה נוספת נגד הודעת הזכייה.

מקורות קיבלה באחרונה אורכה של שבועיים כדי להוכיח כי ביכולתה להקים את מתקן ההתפלה באשדוד בתוך שנתיים וחצי אחרת יופקע הפרויקט מידיה. זאת, לאחר שהכריזה על הזוכה במכרז בנובמבר אשתקד. הפרויקט מתעכב מזה שנה בשל ויכוח סביב מחיר המים שבו תרכוש המדינה את המים המותפלים של מקורות. מקורות הסכימה באחרונה למכור למדינה את המים המותפלים שתייצר במתקן במחיר של 2.49 שקלים לקוב, לעומת מחיר של 2.86 שקלים לקוב שנקבה בהצעתה המקורית.

ואולם, לפי הערכות, תדחה ועדת המכרזים את ההצעה משום שאינה תואמת עדיין למחיר שקבעה הוועדה לרכישת מים מותפלים מן המתקן של מקורות - 2.36 שקלים לקוב. כמו כן, מתבסס התמחור החדש שמוצע על בסיס הצמדות שונה מזה שקבעה הוועדה, כך שבהתייחס לערכי תקופת המכרז מדובר למעשה במחיר ריאלי של 2.55 שקלים לקוב. במקביל, רמז משרד התשתיות בתחילת השבוע כי אם יבוטל מכרז מקורות באשדוד, ייתכן שימליץ להבטיח למקורות הקמת מתקן התפלה חלופי באזור הגליל המערבי בפטור ממכרז.

למרות זאת, בישיבת הממשלה ביום ראשון, שבה נסקר בפני השרים המצב המשברי במשק המים, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא "מנחה כי ייפתר עניין הקמת מתקן ההתפלה באשדוד על ידי חברת מקורות". זאת, למרות החסם המשפטי הקיים בעקיפת החלטה של ועדת מכרזים.

מחברת מקורות נמסר בתגובה: "ועדת המכרזים בדקה את עמידתן של שתי הקבוצות בתנאי הסף בהתאם לפרשנות בית המשפט. נמצא כי שתיהן עומדות בתנאי הסף, אך קבוצת מנרב ו-Sadyt נבחרה שנית, בין היתר, בגלל היתרון במחיר".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker