יעל פטר

כלל פיננסים ברוקראז' מעלה את מחיר היעד של מניית בריטיש ישראל מ-12.7 ל-15 שקל. מחיר היעד גבוה בכ-14% ממחיר הבסיס של המניה הבוקר. כמו כן, מעלה בית ההשקעות את המלצתו מ"תשואת שוק" ל-"תשואת יתר".

לפני כשלושה חודשים התקשרה חברת מליסרון בשליטת האחים עופר, בעסקה לרכישת השליטה בבריטיש ישראל במחיר מניה של 14.5 שקל. העסקה צפויה להחתם בשבועות הקרובים ועם השלמתה כלל פיננסים יעלו את המלצת המניה.

בסקירת המניה רושם האנליסט יובל בן זאב מכלל פיננסים כי מנוע הצמיחה של החברה הוא נכסים בפיתוח. "מרכיב נדל"ן להשקעה בהקמה מהווה בבריטיש ישראל 15% מתיק הנכסים המניב - המרכיב הגבוה ביותר מבין החברות בסקטור. נכסים אלו צפויים להביא את החברה לזינוק ב-NOI מסכום של כ-540 מיליון שקל במונחי רבעון השלישי לקצב שנתי של כ-620 מיליון שקל בתוך שנתיים", רושם בן זאב.

"במונחי הרבעון השלישי של השנה עומד ה-FFO של החברה על כ-200 מיליון שקל, כך שמחיר המניה כיום מגלם מכפיל FFO של כ-10.8, מכפיל דומה לחברות אחרות בסקטור. עם זאת, ה-FFO הנוכחי לא נותן ביטוח לתנופת הצמיחה בנכסים מחד ולהקטנה הצפויה בהוצאות המימון מאידך. "אנו מעריכים כי החברה צפויה להציג בתוך שנתיים זינוק חד ב-FFO לרמה של כ-300 מיליון שקל, כ-1.8 שקל למניה באופן שהמחיר הנוכחי מגלם מכפיל FFO של כ-7.2 בלבד", כך נמסר מבית ההשקעות.

בבית ההשקעות מאמינים כי להערכתם בתוך כשנתיים תזנק תשואת הדיבידנד של החברה בשיעור חד לכ-0.75-0.85 שקל למניה (לעומת 0.5 שקל למניה, שהוא השיעור הנוכחי כיום) - דהיינו תשואה של כ-6% על מחיר המניה - לעומת תשואה של 3.8% המשתקפת מהדיבידנד הנוכחי.

"החברה מציגה תוצאות תפעוליות טובות", אומרים בכלל. "בחודשים האחרונים אנו עדים לירידה ברמת התשואות בשוק הנכסים המניבים כאשר להערכתנו, משקיעים מוסדיים מוכנים לבצע עסקאות בנכסים מניבים באיכות גבוהה מגלם תשואה של 7%-7.5%. התוצאה היא עלייה בתמחור החברות בתחום, כאשר המנוף הפיננסי של בריטיש מאפשר לה להינות משיפור זה בעוצמה רבה יותר".

להערכת בן זאב, לאחר השלמת רכישת השליטה בבריטיש תפעל מליסרון למיזוג שתי החברות, כאשר מיזוג כזה יגלם מחיר של 14.5 שקל לפחות למניות המיעוט בבריטיש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker