קן: "גברת כהן מחדרה תמיד ישבה אצלי בחדר הדיונים"

עו"ד מתחום ההגבלים על המינוי: "הוועדה תצטרך להתרחק ממינויים פוליטיים וממינוי מקורבים לאילי ההון"

אורה קורן

>> מנכ"ל משרד התמ"ת, שרון קדמי, יעמוד בראש ועדת האיתור לבחירת הממונה על ההגבלים העסקיים, שתחפש מחליף לממונה הנוכחית, רונית קן. שלשום הודיעה קן במפתיע, כי היא מעוניינת לסיים כהונתה בעוד כחודש וחצי, כמעט שנה לפני המועד הרשמי של תום כהונתה.

לדבריהם, מנהל המחלקה המשפטית ברשות ההגבלים העסקיים, בועז גולן, ומנהל המחלקה הכלכלית ברשות, שלומי פריזנט, הם המועמדים מובילים לתפקיד . לשניים דימוי ציבורי של מועמדים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר, שהקפיצו את רמת פעילות המחלקות שלהם, ושמתפקדים בצורה עניינית כך שלא יושפעו מלחצים של בעלי הון ופוליטיקאים.

עם זאת, לפי ההערכות, פריזנט לא צפוי להתחרות בגולן על התפקיד. לדברי חלק מהם, קן רואה בגולן מועמד ראוי ביותר, ומאמינה כי במסגרת כהונתה היה עליה להצמיח ברשות אנשים ראויים לתפקיד.

מועמד בולט נוסף ששמו עלה השבוע הוא אבי בן בסט, שהיה שותף לוועדת ברודט שקבעה כי יש להוציא את האחזקות הריאליות מהבנקים. בן בסט, התומך בחיזוק התחרות במשק, סבור שיש להשלים את המלאכה ולהוציא את האחזקות הפיננסיות משליטת חברות ריאליות. מקורבים לנושא ההגבלים רואים בו "המבוגר האחראי", שיכול להביא לרשות ההגבלים את היוקרה שהביא נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, לבנק המרכזי.

"גם חברות קטנות פוגעות בתחרות"

"לא היה משהו שפחדתי לטפל בו, או מישהו שחשבתי, שהוא גדול מדי כדי לעבור את בדיקת הרשות", אמרה אתמול רונית קן ל-TheMarker. "טיפלתי בכל מה שחשבתי שראוי לטפל בו, בין אם היתה זו חברה גדולה או קטנה, מכיוון שגם חברות קטנות פוגעות בתחרות ומזיקות לצרכנים", הוסיפה.

"אולי מכיוון שלא באתי מהמערכת המשפטית התחדד אצלי שבסוף אנחנו רוצים לראות איך הדברים מתבטאים אצל הצרכן. גורמים עסקיים מקבלים את האפשרות לבוא ולפרוס את משנתם, אבל הצרכנים הם קבוצה גדולה ואילמת. גברת כהן מחדרה תמיד ישבה אצלי בחדר הדיונים, כדי להבטיח שהצרכן לא ייפגע", הוסיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker