סרגון מכה את התחזיות: הכנסות רבעוניות של 62.3 מיליון דולר הובילו לרווח של 15 סנט למניה

המנכ"ל עירא פלטי: צופים להגיע לרף העליון של התחזית השנתית - הכנסות של 248 מיליון דולר

ואדים סבידרסקי

סרגון נטוורקס, ספקית פתרונות תקשורת בקצבים גבוהים לדור הבא של הרשתות האלחוטיות, דיווחה היום על תוצאות הרבעון השלישי לשנת 2010 והציגה גידול של 39% בהכנסות לעומת הרבעון אשתקד, לסכום שיא של 62.3 מיליון דולר. לעומת הרבעון הקודם, גדלו ההכנסות ב-2%. החברה היכתה את תחזיות האניליסטים, הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווח. מניות החברה נסחרות בנאסד"ק ובמדד ת"א 100. המסחר במניה באחד העם הופסק זמנית.

הרווח הנקי מתאום (על בסיס Non-GAAP) עלה ל-5.5 מיליון דולר ברבעון החולף או 15 סנט למניה בדילול מלא (זאת בנטרול הוצאות חד פעמיות בגין אופציות לעובדים בסך של 843 אלף דולר) ובהשוואה לרווח של 1.8 מיליון דולר, או 0.05 סנט למניה ברבעון אשתקד. בקופת המזומנים של החברה הצטברו ברבעון השלישי כ-77.3 מיליון דולר.

קונסנזוס האנליסטים חזה כי הכנסות החברה ברבעון השלישי 2010 יסתכמו בכ-61.3 מיליון דולר ויובילו לרווח מתואם של 12 סנט למניה בלבד.

הרווח הנקי על בסיס GAAP ברבעון השלישי של 2010 צמח ל-4.6 מיליון דולר או 13 סנט למניה רגילה ולמניה בדילול מלא. זאת לעומת הרווח הנקי על בסיס GAAP ברבעון השלישי של 2009 שהסתכם ב-1.1 מיליון דולר או 0.03 סנט למניה רגילה ולמניה בדילול מלא.


עירא פלטי: העסקים בהודו מתחילים לחזור לשגרה

עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון נטוורקס, אמר כי "אנו שוב מדווחים על הכנסות שיא, המלוות בגידול ברווח הגולמי ושיפור ברווח התפעולי. העסקים בהודו מתחילים לחזור לשגרה לאחר שההליך הבטחוני שב לפעול באופן סדיר. יחס ה-Book-to-Bill ברבעון השלישי הסתכם ב-1, וללא שוק ההודי הוא היה אף גבוה יותר. אנו צופים להגיע לחלק העליון של טווח היעד שהצבנו לגידול שנתי בהכנסות של 30%-35% (בין 240 ל-248 מיליון דולר)".

הכנסות של החברה על פי האזורים הגיאוגראפיים בעולם מתפזרים כך: 51% נתח ההכנסות מאסיה פסיפיק, אירופה, אפריקה והמזרח התיכון יחד אחראים על כ-23% הכנסות, 15% בזכות צפון אמריקה, ורק-11% נבעו מאמריקה לטינית.

בחברה מייחסים חשיבות רבה לפתיחה חוזרת של השוק ההודי לאחר סגירתו כמעט מוחלטת בפני ספקי תקשורת לאור החששות של גורמי הביטחון ההודיים מפני ניסיונות ריגול מצד מדינות השכנות. לפני פחות מחודשיים דיווחה החברה על חוזה הספקה של פתרונות בקהול (backhaul) לרשת האלחוטיות של אחת ממפעילות הסלולר הגדולות בהודו בהיקף של מיליוני דולרים. עם זאת, ההזמנה היווה הבעת אמון של הרגולטורים בהודו בחברה הישראלית, שעמדה בבדיקות ביטחוניות קפדניות.

דודו קינן ב-BDO, אמר אז בתגובה לחידוש ההספקה להודו: "זרימת ציוד התקשורת להודו, שמושכת בשנים האחרונות אחוזים ניכרים מסך הציוד העולמי בתחום, הופסקה כמעט כליל בחצי השנה האחרונה לאחר ששירותי הביטחון בהודו מצאו בעיות אבטחה קשות עם סכנה להאזנה ופריצה בחלק מהציוד המשמש לבניית התשתית העצומה במדינה. חברות רבות שסגרו חוזים בעבר ועצרו את המשלוחים להודו בעקבות העוצר הביטחוני, חיכו לסימן הזה. הוא מאותת כי ניתן לחזור לשגרה וכי צוואר הבקבוק שנוצר צפוי להשתחרר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker