לידר: למרות התוצאות החלשות כדאי להחזיק מניות דיסקונט בשיעור נמוך

אלון גלזר: בחודשים הקרובים צפויה הפצת שוק במניות דיסקונט בהיקף של כ-1.2 מיליארד שקל

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

אלון גלזר, סמנכ"ל מחקר בלידר שוקי הון, סבור כי בנק דיסקונט עדיין נותר בנק פחות יעיל מהבנקים האחרים במשק, וזאת על רקע הפוטנציאל הגדול הטמון בו. בלידר מותירים המלצה על מניית דיסקונט ב"תשואת שוק" ואת מחיר היעד על 8.5 שקל. לדעת גלזר, "מניית הבנק נסחרת במכפיל הון של 0.67; מדובר במחיר זול ויש מקום להחזיק במניה גם בהתחשב בתוצאות החלשות יחסית של הבנק ב-2010".

גלזר צופה להצפת השוק במניות דיסקונט בחודשים הקרובים (החל מסוף אוקטובר) ובסך כ-1.2 מיליארד שקל אשר תנבע ממכירת חלקה של המדינה בבנק והנפקת זכויות ומניות על ידי דיסקונט.

"המדינה פחות רגישה למחיר המניה בשוק ולכן נראה כי מכירת אחזקותיה תתבצע בכל מקרה, גם אם מחיר המניה יירד מתחת ל-7 שקל. השאלה המשמעותית יותר היא האם המכירה תהיה חלקית או של כל החלקה בבנק", מסביר גלזר. משרד האוצר הפיץ מניות דיסקונט בסוף יולי האחרון והתחייב לא למכור במשך 3 חודשים מניות נוספות. נראה כי בכוונתו להמשיך במכירה מיד בתום תקופה זו.

במידה והמדינה תשלים את מכירת חלקה בבנק, הדבר עשוי להיטיב עמה ולהוריד את החשש ממכירות עתידיות בהיקפים גדולים - סיבה לאחזקות נמוכות יחסית בתיקי המוסדיים כיום. בנוסף, יחס ההון ליבה של הבנק עומד כיום על 7.2%, נמוך מהיחס של 7.5% הנדרש על ידי הפיקוח על הבנקים, כאשר תוספת הרווחים הצפויה עד סוף 2010 לא תאפשר לבנק להגיע לשיעור הנדרש. במצב זה, הנפקת זכויות ומניות תוכל לסייע לבנק להגיע ליחס הלימות הון הנדרש ובדומה לנהוג בסקטור כולו.

לאור הצפי להגעת כמות מניות גדולה לשוק, בלידר ממליצים להחזיק בשיעור נמוך יחסית בשלב זה ולהעלותו לאחר שלחץ ההיצע יתחיל להשתחרר. עוד מציינים בבית השקעות כי מניית הבנק רשמה תשואת חסר של כ-25% בהשוואה למדד ת"א 25 השנה, עקב תוצאות חלשות של הבנק וחשש כי עלייה בהוצאות לצד בלימה בצמיחה יעיבו גם על רבעונים הבאים. לכל אורך העשור האחרון, נסחרת מניית דיסקונט במכפילי הון נמוכים משמעותית מהסקטור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker