נוסטרו של אי.בי.אי רכש מניות בבילון ב-12 מיליון שקל מחוץ לבורסה והגדיל אחזקותיו ל-7.1%

בית השקעות הרוויח כ-600 אלף שקל ביום אחד על הנייר

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
ואדים סבידרסקי

בבית השקעות איי.בי.איי מאמינים במניית , יצרנית תוכנות התירגום שבשליטת נועם לניר, אתמול רכש בית השקעות עבור עצמו (באמצעות נוסטרו), מניות בבילון בעסקה מחוץ לבורסה בכ-12 מיליון שקל ובמחיר של 4.2 שקל ליחידה. איי.בי.איי נחשב לבעל עניין בחברה מאחר ואחזקותיו גדולות מ-5% ומסתכמות לאחר השינוי ב-7.1% מהון מניות של בבילון.

מחירה של מניית בבילון היום נסגר על 4.42 שקל, כלומר, הנוסטרו של איי.בי.איי מורווח על הנייר ב-5% לאחר הרכישה, או במונחים הכספיים, בכ-600 אלף שקל. עם זאת, מתחילת השנה ועד כה ביצועי המניה אינם מרשימים והחברה איבדה כ-13% מערכה בשוק. גם בשנת 2009 מניית בבילון לא בלטה בעליות החדות באחד העם והוסיפה כ-38% לערכה.

לבבילון שני תחומי פעילות, הראשון הוא שיווק תוכנות תרגום, תוכנות לאיחזור מידע ארגוני, תוכנות ללימוד שפה ושירותי תרגום אנושי מקצועי. התחום השני הוא שיווק ופרסום באינטרנט. החברה מספקת שירות חיפוש משולב תרגום, בשיתוף פעולה עם מנועי החיפוש של גוגל ומיקרוסופט ("בינג").

בתחילת אוגוסט, דיווחה בבילון על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני 2010 והציגה עלייה של 17% בהכנסותיה שהסתכמו ב-27 מיליון שקל. כמו כן, החברה דיווחה על עלייה של 4% ברווח התפעולי שהסתכם בכ-5 מיליון שקל וירידה של 18% ברווח הנקי שהסתכם ב-4.2 מיליון שקל בשל תשלום מס של 1.6 מיליון שקל - לעומת הטבת מס של 668 אלף שקל שנרשמה ברבעון המקביל ב-2010.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker