יוניטרוניקס זכתה בחוזים להקמת חניונים אוטומטיים בניו יורק ב-7 מיליון דולר

החברה של קרן פימי וחיים שני, המקימה חניונים המבוססים על מערכות רובוטיות שפיתחה, צופה כי תשלים את הפרויקט ב-2020

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים שני

חברת יוניטרוניקס , שבשליטת קרן פימי (49.99%) וחיים שני (21.9%), זכתה ב-2 חוזים להקמת 2 חניונים אוטומטיים בעיר ניו יורק, בהיקף של 6.9 מיליון דולר. יוניטרוניקס, המנוהלת על ידי חיים שני, צופה שתשלים את הקמת החניונים ב-2020. התשלום עבור הקמת החניונים יתקבל על פי עמידה באבני דרך, וההכנסה מהפרויקטים תיזקף לדו"חות הכספיים על פי החלק היחסי של העבודה שהושלמה.

שני החוזים הנוכחיים התקבלו לאחר שיוניטרוניקס הקימה והשלימה שישה חניונים אוטומטיים, שמבוססים על המערכות הרובוטיות של החברה וכוללים 1,400 מקומות חניה. החניון האוטומטי שפיתחה יוניטרוניקס מספק פי שניים עד שלושה מקומות חניה בחלל נתון בהשוואה לחניון קונבנציונלי. בנוסף, הוא חסכוני בשימוש בחומרי בנייה, מקצץ בעלויות התפעול השוטפות, מקצר משמעותית את זמן החניה, משפר את בטיחות הנהג ומקטין את פליטות החומרים המזהמים שקשורים בהפעלת חניון.

חניה

תהליך החניה בחניון אוטומטי דומה לאחסון ושליפה של סחורה במחסן אוטומטי: כלי הרכב מגיע אל תא או מפרץ חניה, שם יוצאים ממנו יושביו, והמערכת האוטומטית משנעת ומאחסנת את הרכב בחניון. הרכב חוזר לבעליו על פי דרישה.

יוניטרוניקס, שהוקמה ב-1989, פועלת בשני מגזרי פעילות עיקריים. הראשון הוא פיתוח וייצור של בקרים לניהול מערכות אוטומטיות, כולל אוטומציה ליצרני מכונות בתעשיות הפלסטיקה, הטקסטיל, חלקי החילוף לרכב, המזון והפטרוכימיה. 96% ממכירותיה של חטיבת המוצרים הם ליצוא. יוניטרוניקס מתחרה בשוק זה עם חברות ענק כמו סימנס באירופה, Rockwell Automation בארה"ב, ו-Mitsubishi Electric Automation במזרח אסיה.

מגזר הפעילות השני של יוניטרוניקס הוא מערכות לוגיסטיות ממוחשבות, בעיקר מחסנים אוטומטיים ומרכזי הפצה ללקוחות כמו שטראוס , טבע , חברת החשמל, תנובה, קוקה קולה ישראל, פלאפון, חיל האוויר, שירותי בריאות כללית ו אינטל .

בניגוד למגזר הפעילות הראשון, התחרות בתחום זה היא בין שחקנים מקומיים. הקמת חניונים אוטומטיים היא הרחבה של הטכנולוגיה שפותחה עבור שוק מוצרי האוטומציה והמחסנים האוטומטיים, שפוטנציאל הצמיחה שלו מוגבל.

יוניטררוניקס הפסידה 558 אלף שקל במחזור של 133 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2017 בהשוואה להפסד של 10.9 מיליון שקל במחזור של 114 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2016. החברה נסחרת על פי שווי שוק של 291 מיליון שקל לאחר ירידה של 6.5% ב-12 החודשים האחרונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker