ההסדר ביורוקום מוסיף מתח ליחסים המתוחים גם כך בין דיסקונט להפועלים

בעוד שדיסקונט מחזיק ביטחונות טובים יותר מהפועלים, ואף שסיידוף הוא לקוח גדול של דיסקונט ניו יורק - בבנק לא ממהרים לסגור את העסקה עמו מסיבות לא ידועות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר-טופילסקיצילום: דניאל בר און
מיכאל רוכוורגר

הניסיונות להגיע להסדר חוב בקבוצת יורוקום מוסיפים מתח ליחסים המתוחים גם כך ששוררים בין הבנקים דיסקונט והפועלים . כך, בדיונים על גיבוש ההסדר הביעו בהפועלים מורת רוח רבה מכך שלפני כשנתיים חיזקה יורוקום ביטחונות לדיסקונט, והותירה את הפועלים ללא ביטחונות.

המהלך לחיזוק ביטחונות דיסקונט הוא אחת הסיבות העיקריות לכך שהפועלים היה זה שהוביל את יורוקום לבית המשפט — ושם הפועלים הוא זה שמנסה לקדם סגירת עסקה מהירה ככל הניתן עם האחים סיידוף, כדי להשאיר את הפרשה כולה מאחוריו.

בעוד שדיסקונט מחזיק ביטחונות טובים יותר מהפועלים, ואף שסיידוף הוא לקוח גדול של דיסקונט ניו יורק — בבנק לא ממהרים לסגור את העסקה עמו מסיבות לא ידועות. ייתכן שהדבר נובע ממשחקי אגו, מאחר שאנשי דיסקונט לא היו אלה שהביאו את סיידוף לעסקה, או שמדובר בהעדפת הצעתו של אדוארדו אלשטיין, שבאחרונה נהפך באמצעות אחזקתו בשופרסל לשותף של חברת כרטיסי האשראי כאל, שבשליטת דיסקנט, ובתפעול והנפקה של מועדון שופרסל פיננסים. ואולי הדבר נובע, כפי שטוענים ראשי דיסקונט, פשוט מהרצון לקבל את התמורה הגבוהה ביותר שהוצעה לנושים.

מעבר לקרב על ההסדר ביורוקום, דיסקונט והפועלים התגוששו גם סביב מכירת החוב של חברת הקמעונות הום סנטר, שנשלטה בעבר על ידי אליעזר פישמן; ובנוסף דיסקונט גבר על הפועלים בהתמודדות על המימון של קבוצת אלקטרה־מנרב במכרז על הקמת בסיס התקשוב של צה"ל סמוך לבאר שבע.

בנוסף, דיסקונט בחר באחרונה לחבור דווקא ללאומי קארד לתפעול והנפקה של כרטיסי אשראי בנקאיים, ובשלב זה אין הסכמות דומות בין דיסקונט לישראכרט, שבשליטת הפועלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker