הבונוס השנתי לעובדי טבע: עד 200% ממענק המטרה

נוסחת הבונוס מעניקה משקל של 50% לעמידה ביעד של רווח למניה, כשהבונוס ישולם רק אם החברה תעמוד ב-85% מהיעד - כלומר 2.12 דולר למניה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קאר שולץ, מנכ"ל טבע

חברת טבע השיקה ביום חמישי שעבר את תוכנית הבונוסים ל-2018 ואילך, זאת לאחר שטבע ביטלה את המענק ל-2017 בשל התוצאות הגרועות. במכתב ששלח מרק סבג, מנהל משאבי אנוש הגלובלי של טבע, ביום חמישי הוא פירט את עקרונות התוכנית והקריטריונים לקבלת הבונוס: סבג כתב לעובדים שההצלחה של החברה וביצועיה תלויים באופן שבו יתמודד כל אחד מעובדי החברה עם האתגרים המרכזיים העומדים בפניה - ייצוב מצבה הפיננסי של החברה והשבת האמון של בעלי העניין.

לדבריו, היכולת של החברה לפרוע את החוב הכבד הרובץ עליה נמדדת על פי שני ייעדים פיננסיים עיקריים: הרווח למניה על בסיס Non GAAP ותזרים המזומנים. סבג מציין שייעדי הרווח למניה ותזרים המזומנים החופשי של החברה, שהם הבסיס לבונוסים שישולמו לעובדים, נקבעו בהתאם ליעדי תוכנית העבודה שאושרו על ידי דירקטוריון טבע. היעדים הם: רווח למניה של 2.5 דולר ותזרים מזומנים חופשי של 2.8 מיליארד דולר ב-2018.

היעדים שמציין סבג נמצאים בקצה העליון של הרף של התחזית ל-2018 שסיפקה טבע בשבוע שעבר: רווח למניה על בסיס Non GAAP של 2.25-2.50 דולר למניה ותזרים מזומנים חופשי של 2.8-2.6 מיליארד דולר. הבונוס לעובדים מבוסס על שקלול של עמידה ביעדי החברה (75% ) ועל עמידה ביעדים אישיים שיוגדרו לכל עובד על ידי מנהלו עד לסוף הרבעון הראשון של 2018. עובדי החברה יוערכו בסוף 2018 על ידי מנהליהם על פי היעדים האישיים שיוגדרו להם, בהתאם למטרות ולמיקוד של היחידה העסקית אליה הם משתייכים. ההערכה האישית תתבסס על 3 קבוצות איכות: טעון שיפור במקרה של השגת 0%-90% מיעדיו האישיים של העובד, עמד במשימותיו במקרה של השגת 90%-110% מהיעדים האישיים, ויוצא מן הכלל במקרה שהעובד השיג 110%-120% מיעדיו האישיים.

נוסחת הבונוס מעניקה משקל של 50% לעמידה ביעד של רווח למניה, כשהבונוס ישולם רק אם החברה תעמוד ב-85% מהיעד - כלומר 2.12 דולר למניה. משקל של 25% ניתן לעמידה ביעד של תזרים המזומנים הפנוי, כשגם במקרה זה הבונוס לא ישולם כלל אלא אם טבע תשיא לפחות 85% מהיעד - כלומר תזרים המזומנים הפנוי ב-2018 יהיה 2.38 מיליארד דולר לפחות. משקל של 25% יינתן לביצועיו האישיים של העובד.

שקלול העמידה ביעדי החברה וביעדים האישיים יכול לזכות את העובד במענק שיגיע עד ל-200% ממענק המטרה. סבג מסיר שהשינויים בתכנית הבונוס נועדו לפשט את הנוסחה וליצור אחידות באופן שכל מנהלי ועובדי החברה בעולם נמדדים. סבג הדגיש שהתוכנית תקפה לכלל העובדים בכל היחידות העסקיות ובכלל האזורים. "בשמי ובשם עמיתי בהנהלת החברה אני מודה לכל אחת ואחד מכם על מסירתכם להצלחת החברה. מאמצים משותפים יאפשרו לנו לעמוד ביעדים שהצבנו ולהוביל את טבע בחזרה למסלול הצלחה", חותם סבג את מכתבו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker