מליסרון תגייס כחצי מיליארד באג"ח כדי לממן רכישת בריטיש ישראל

יתרת הסכום יגיע מהלוואות מבנק לאומי והבינלאומי

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן מליסרון שבשליטת אחים עופר השקעות של משפחת עופר, נערכת מבחינה מימונית לקראת השלמת העסקה לרכישת השליטה (71%) בחברת הנדל"ן המניב בריטיש ישראל תמורת כ-1.7 מיליארד שקל.

כדי להקל על הנטל הפיננסי של מימון העסקה, תרכוש מליסרון כ-60% מתוך מניות הנמכרות (42.6%) של בריטיש, ועופר השקעות תרכוש כ-40% (כ-29% מבריטיש), כך שמליסרון צפויה להשקיע במניות בריטיש כמיליארד שקל. היתר יושקע בידי עופר השקעות.

בריטיש תירכש תמורת 1.7 מיליארד שקל. כיום נמצאת החברה בשליטת ליאו נואי (55.7%) ופויו זבלדוביץ (15.65%).

נכון לסוף יוני 2010 למליסרון היו מזומנים ושווי מזומנים בסך 95 מיליון שקל, כך שמרבית המימון של העסקה יבוצע באמצעות הנפקת אג"ח והלוואות בנקאיות. כפי שמסתמן, לפחות מחצית מהסכום יגוייס באמצעות הנפקת סדרת אג"ח ציבורית חדשה בעלת מח"מ (משך חיים ממוצע) של יותר מ-4 שנים, וכן תגייס כמה מיליוני שקלים ממערכת הבנקאות, כנראה מהבנקים לאומי והבינלאומי.

למליסרון יש נכסים לא משועבדים בשווי של כ-2 מיליארד שקל, כשעדיין לא נקבע מה יהיו השיעבודים שיינתנו לטובת החוב. מליסרון ממתינה בימים אלה לקבלת דירוג חוב מעודכן ממעלות, כשאחים עופר השקעות צפויה בשלב זה לממן את העסקה מהונה העצמי. מטעם מליסרון מנהל את המגעים מול שוק ההון אבי לוי, מנכ"ל אחים עופר השקעות.

נכון לסוף יוני 2010 היחס בין החוב הפיננסי של מליסרון לשווי הנכסים שלה הוא כ-40%. בעקבות העסקה החברה תהפוך יותר ממונפת, כך שהיחס בין החוב הפיננסי לשווי הנכסים יגדל לרמות של 55%-57%. נכון להיום יש למליסרון שלוש סדרות אג"ח שבמחזור בהיקף כולל של כ-1.4 מיליארד שקל והן נסחרות בתשואות יציבות של עד 3%.

בעבור מליסרון העסקה עם בריטיש היא קפיצת מדרגה משמעותית, לאחר שביצעה לפני כשנה וחצי עסקת ענק נוספת בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל, כשרכשה מאפריקה ישראל של לב לבייב את קניוני רמת אביב והסביונים והפכה משחקנית לאלמונית לדמות מפתח בשוק הקניונים בישראל

בריטיש ישראל, המנוהלת על ידי עמיר בירם, ומצויה כיום בשליטת ליאו נואי (55.7%) ופויו זבלדוביץ (15.65%), מחזיקה כיום בכ-20 קניונים, וכן בכמה פארקים ובנייני משרדים ברחבי הארץ, כשמליסרון מחזיקה בארבעה קניונים בישראל, כך שהקבוצה המאוחדת תעבור את קבוצת עזריאלי מבחינת שווי ושטח הנדל"ן, תהפוך לקבוצת הנדל"ן המניב הגדולה בישראל שתחזיק בשטחים מניבים בהיקף של כ-770 אלפי מ"ר (במאזן המאוחד).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker