ארקו גייסה 170 מיליון שקל - לקראת רכישה של עוד 267 תחנות דלק בארה"ב

החברה ביצעה הרחבה של סדרה ג', הנסחרת בשוק בתשואה לפדיון של 3.5%; במסגרת המכרז המוסדי אתמול נרשמו ביקושים של 350 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק קוטלר
ערן אזרן

ביקושי יתר בהנפקת אגרות החוב של ארקו החזקות , מפעילת תחנות הדלק בארה"ב. במכרז המוסדי שביצעה אתמול החברה, כחלק מהרחבה של סדרת אג"ח ג', נרשמו ביקושים של 350 מיליון שקל. את ההנפקה של ארקו הובילו חברות החיתום אוריון וברק קפיטל.

בעקבות ביקושי היתר, השלב המוסדי ננעל במחיר של 105.7 אגורות (לא כולל עמלת התחייבות מוקדמת), גבוה ממחיר המינימום שעמד על 103 אגורות. סדרה ג' נסחרת בשוק בתשואה לפדיון של 3.5%, למח"מ (משך חיים ממוצע) של 3.8 שנים. לקראת ההנפקה קבעה מדרוג דירוג של A3 באופק יציב לסדרה ג'. בעקבות ביקושים היתר, הוחלט בארקו להגדיל הגיוס מ-100 מיליון שקל  עד 200 מיליון שקל.

אג"ח מסדרה ג', שהינן שקליות (לא צמודות למדד המחירים), עומדות לפירעון בתשלומים שנתיים לא שווים בין השנים 2018 ל-2024. כל אחד מששת התשלומים הראשונים של קרן איגרות החוב בין השנים 2018 עד 2023 יהיה בשיעור של כ- 10.5% והתשלום האחרון בשנת 2024 יהיה בשיעור של כ-36.8%.

אריק קוטלר, המנכ"ל ובעל השליטה, ציין כי כספי ההנפקה יאפשרו לארקו להרחיב את פעילותה בהתאם לאסטרטגיה העסקית של הרחבת הפעילות באמצעות רכישות, ומיזוגן לתוך החברה הבת הפועלת בארה"ב GPM "באופן שינצל את הפוטנציאל הטמון בהן באופן מיטבי וסינרגטי".

תמורת ההנפקה מיועדת לפעילות השוטפת של ארקו, ובכלל זאת לרכישת מקבצים של תחנות דלק וחנויות נוחות באמצעות העמדת הלוואות בעלים לחברה הבת GMP Investments. בסוף 2017 דיווחה ארקו כי התקשרה בהסכם לרכישת 267 תחנות דלק וחנויות נוחות בארה"ב. הרכישה צפויה להביא את פעילותGPM  שבשליטת ארקו להיקף של קרוב ל-1,400 תחנות דלק וחנויות נוחות.

עוד קודם לעסקה, GPM ביססה את מעמדה כשחקן השישי או השביעי בגודלו בארה"ב, שמפעיל ומספק דלק ל–1,200 תחנות דלק וחנויות נוחות, בעיקר בחוף המזרחי. קוטלר הסביר בעבר כי האסטרטגיה העסקית בניהול GPM מבוססת על הרחבה שיטתית של פעילות התדלוק, במטרה לייצר כוח קנייה ולהגדיל את המרווחים ממכירת דלק ומחנויות הנוחות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker