מביטוח ישיר לכיל: רביב צולר בדרך לתפקיד המנכ"ל

מועמדתו של צולר לתפקיד מנכ"ל כיל נחשפה בתחילת החודש ב-TheMarker לאחר התפטרותו מביטוח ישיר, שם שימש מנכ"ל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רביב צולרצילום: תומר אפלבאום

רביב צולר הוא המועמד המועדף על יו"ר דירקטיוריון כיל , יוחנן לוקר, לתפקיד מנכ"ל החברה. לוקר צפוי להביא את מועמדותו של צולר לאישור דירקטוריון החברה בשבוע הבא.

מועמדתו של צולר לתפקיד מנכ"ל כיל נחשפה בתחילת החודש ב-TheMarker לאחר שצולר, ששימש מנכ"ל ביטוח ישיר , התפטר. צולר התחרה בין השאר במועמדים חן ליכטנשטיין, מנכ"ל חברת אדמה, ובאלי גלזר, מנהל כיל פתרונות מיוחדים. הוועדה שמינה דירקטוריון כיל לאיתור מנכ"ל חדש לחברה צפויה להגיש את המלצתה בסוף השבוע.

בוועדת האיתור של כיל חברים היו"ר יוחנן לוקר ושני דירקטורים: הדירקטורית החיצונית מיקי הרן - לשעבר מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה וגרושתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו; ואבישר פז, מנכ"ל ה חברה לישראל , בעלת השליטה בכיל. אשר גרינבאום מכהן מאז ספטמבר 2016 כממלא מנכ"ל כיל במקומו של סטפן בורגס, שפרש על רקע טענות להטרדה מינית של עובדת בחברה ולאור חילוקי דעות עם לוקר.

צולר נחשב לאחד המנהלים המתוגמלים ביותר בשוק הביטוח. בעשור שבו עבד בביטוח ישיר הוא נהנה משכר וממניות בסך של כ-130 מיליון שקל. לפני הצטרפותו לחברה צולר היה מנכ"ל נס טכנולוגיות.

חברת אדמה פירסמה הכחשה רפה לידיעה בנוגע למועמדותו של ליכטנשטיין, שעלתה ככל הנראה בשיחות לא פורמליות עם לוקר. ליכטנשטיין מכהן בתפקיד מנכ"ל אדמה בארבע השנים האחרונות, ונראה שבעלת השליטה באדמה, חברת כמצ'יינה, לא התלהבה לשחרר אותו מתפקידו נוכח תוצאותיה הכספיות הטובות והעלייה החדה בשווי החברה - שנסחרת כיום בבורסה של שנזן בשווי של 5.6 מיליארד דולר. זאת, בעוד שכיל נסחרת בשווי של 5.2 מיליארד דולר, כך שלפחות מבחינה זו מעבר לכהונה בכיל אינו שדרוג עבור ליכטנשטיין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker