פויו זבלודוביץ' מכר אחזקתו בחברת התוכנה פאנאיה ברווח של 20 מיליון שקל

איש העסקים הבריטי ממשיך במימוש אחזקותיו בישראל - העסקה מגיעה זמן קצר לאחר עסקת בריטיש ישראל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

טמרס קפיטל ישראל, שבבעלות איש העסקים הבריטי היהודי פויו זבלודוביץ', ממשיכה לממש את אחזקותיה ברווחים נאים. טמרס מכרה את אחזקותיה בחברת התוכנה פאנאיה (Panaya) מרעננה לידי הקרנות הזרות Benchmark ,Battery ו-HPV, תמורת 31 מיליון שקל. טמרס הרוויחה מכך 20 מיליון שקל, שכן המניות הללו נרכשו לפני שנה ב- 11 מיליון שקל.

פאנאיה הוקמה בידי היזם יוסי כהן ב-2006. כהן ציין כי מכירת האחזקות בידי זבלודוביץ' אינה מעידה על בעיה כלשהי בחברה. החברה מפתחת כלים למערכות סאפ (SAP), שהן כלי עבודה מרכזיים בארגונים עסקיים ובארגונים ממשלתיים גדולים. השירות מוזיל את עלויות השימוש והתחזוקה בכ-50% עבור הלקוחות. אי לכך כיום עלויות התחזוקה של מערכת סאפ הן מרכיב משמעותי בהוצאות הארגון.

יישום האינטרנט של פאנאיה מגלה בצורה אוטומטית שגיאות שנגרמות משדרוג של גרסאות של התוכנה.

עסקה זו מגיעה זמן קצר לאחר שטמרס סיכמה יחד עם ליאו נואי על מכירת השליטה בחברת הנדל"ן בריטיש ישראל לידי משפחת עופר תמורת כ-1.7 מיליארד שקל. טמרס מימשה בכך השקעה של כ-15.6% ברווח של 300 מיליון שקל בתוך שנה וחצי.

טמרס קפיטל גם מימשה ברווח נאה את אחזקותיה בחברת ההיי-טק סטורווייז, שנמכרה לפני כחודש לחברת יבמ תמורת 140 מיליון דולר.

פעילות הפרייבט אקוויטי של טמרס הבינלאומית מנוהלת בידי הסניף הישראלי.

את הסניף מנהלת יודפת הראל. פעילות זו כוללת השקעה בעשרות חברות בענפים שונים, בהן החברות פרוטליקס, דורי מדיה, פוריס טלקום, טאואר ויז'ן ופונטי פקס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker