האחים נוימן והמיליארדר אלי הורן הגישו הצעה לרכישת השליטה ביורוקום

על פי ההצעה, סכום של 850 מיליון שקל יוזרם לנושים לאורך תקופה ממושכת, תובטח פריסת חוב של 370 מיליון שקל וייקבע מנגנון עליית ערך עתידית בהיקף של עד 400 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
האחים צחי (מימין) וחן נוימן
האחים צחי (מימין) וחן נוימןצילום: רועי פלדה

האחים צחי וחן נוימן ביחד עם המיליארדר היהודי הברזילאי אלי הורן, הגישו הבוקר (א') הצעה חדשה ומעודכנת לרכישת השליטה בחברת יורוקום תקשורת, הנמצאת כיום בשליטת שאול אלוביץ'. ההצעה כוללת רכיב מזומן, השארת נתח מהחוב של יורוקום תקשורת שייפרס לתקופה ארוכה ומנגנון השתתפות של הבנקים במידה ששווי הנכסים של יורוקום יעלה.

על פי ההצעה, בתוך 26 יום לאחר התקיימות התנאים, תעמיד הקבוצה 100 מיליון שקל כהלוואה נחותה ליורוקום תקשורת. בנוסף, בעת השלמת ההסדר תזרים הקבוצה 300 מיליון שקל - תמורת רכישת הזכויות בפרויקט הנדל"ן מידטאון (37.5%) בת"א ורכישת מניות אנלייט אנרגיה (15.3%).

עוד מציעה קבוצת נוימן להזרים בתוך 12 חודשים מהשלמת ההסדר 250 מיליון שקל נוספים, ו-40 מיליון שקל נוספים שישולמו 6.5 שנים לאחר השלמת ההסדר. בנוסף מוצע הסדר לפיו יעשה תשלום נוסף של 160 מיליון שקל - במידה ששווי אינטרנט זהב וחלל תקשורת יעלה בשנים הקרובות.

היקף החוב הבכיר שיוותר ביורוקום תקשורת יסתכם, על פי ההצעה, ב-370 מיליון שקל. החוב יישא ריבית שנתית של 3% בשנה, והקרן תיפרע ב-5 תשלומים שווים שכל אחד מהם יהווה 7% מהקרן (כל אחד מהתשלומים), החל משנתיים ממועד ביצוע ההסדר. יתרת החוב תשולם בתום השנה שביעית להסדר. מנגנון עליית הערך העתידי הנו בהיקף של עד 400 מיליון שקל, וההצעה לא כוללת הפקדת פקדון כלשהו. אסיפות של נושי יורוקום תקשורת לדיון בהצעות הרכישה שהוגשו לחברה, אמורות להתקיים ב-19 בפברואר 2018.

את קבוצת נוימן מלווים חברת הייעוץ הכלכלי MNS, בראשות שרון זאורבך וניר גרינברג, ועורכי הדין ארז חבר ואורית ישראלי ממשרד עמית פולק מטלון. הצעה מצטרפת לשתי הצעות נוספות שכבר הוגשו בחודשים האחרונים - של האחים סיידוף ושל אי.די.בי של אדוארדו אלשטיין.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker