פוליפיד הגישה טיוטת תשקיף לגיוס של 100 מיליון דולר בנאסד"ק

שלוש שנים לאחר שנסוגה מניסיון הנפקה קודם, מתכננת פוליפיד, שמפתחת טכנולוגיה מקורית למתן מקומי של תרופות נגד זיהום בניתוחים, לגייס הון לפי שווי של 400 מיליון דולר לאחר הגיוס

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בניין בורסת נאסד"ק
בניין בורסת נאסד"קצילום: Bloomberg

הצלחת הנפקתה של חברת סולג'ל מעודדת גם חברת פוליפיד לנסות את מזלה ב נאסד"ק . שלוש שנים לאחר שנסוגה מניסיון הנפקה קודם, מתכננת פוליפיד, שמפתחת טכנולוגיה מקורית למתן מקומי של תרופות נגד זיהום בניתוחים, לגייס הון לפי שווי של 400 מיליון דולר לאחר הגיוס. החברה הגישה ביום חמישי שעבר טיוטת תשקיף להנפקה ראשונה של מניותיה בנאסד"ק.

טווח המחירים של ההנפקה לא נמסר, אך על פי הערכות פוליפיד תנסה לגייס 100 מיליון דולר לפי שווי של 400 מיליון דולר אחרי ההנפקה. כמו סולג'ל, גם פוליפיד פיתחה טכנולוגיה מקורית למתן תרופות באמצעות עטיפה פולימרית. אלא שפוליפיד הגישה את התשקיף בעיצומו של תיקון בשוקי המניות, ועל כן ייתכן שגם ניסיון הגיוס הזה ייתקל בקושי, כפי שהיה בתחילת 2015 כשהחברה משכה את התשקיף לקראת הנפקתה.

פוליפיד, שהוקמה ב–2008, עוסקת בפיתוח ובמסחור של הטכנולוגיה המקורית PLEX למתן של תרופות באמצעות עטיפת החומר הפעיל בתרופה ברשת של פולימר וליפידים (חומצות שומניות מסיסות), העברתו למקום ספציפי בגוף, ושחרור החומר הפעיל בקצב שנקבע מראש. פוליפיד מפתחת מוצרים לטיפול במצבים רפואיים מקומיים, כמו זיהום, כאב ודלקות. משפחת המוצרים הראשונה של החברה היא שילוב של תרופות אנטיביוטיות, כמו דוקסיציקלין, עם הרשת הפולימרית־ליפידית PLEX.

המוצר המוביל של פוליפיד הוא D-PLEX100 לטיפול בזיהום בעצמות וברקמות רכות. החברה דיווחה באחרונה על תוצאות ביניים של חלקו השני של ניסוי קליני בשלב הראשון ב–D-PLEX100 למניעת זיהום בעצם לאחר ניתוח לב. החברה דיווחה על 0 פצעים זיהומיים בחולים שעברו ניתוח זה, וטופלו במוצר שלה שלושה חודשים לאחר הטיפול, לעומת זיהום בשיעור של 4.5% בקבוצת הבקרה שקיבלה את סטנדרט הטיפול הנוכחי.

פוליפיד מתכננת להגיש בקשה לערוך ניסוי קליני בשלב השלישי ברבעון הרביעי של 2018, ולהתחיל בניסוי זמן קצר אחר כך.

להערכת החברה, יש יתרון לטיפול המקומי שלה על פני מתן סיסטמי של תרופות, למשל בשל העובדה שטיפול סיסטמי מצריך מינונים גבוהים יותר, וחושף את המטופל לתופעות לוואי חמורות יותר. פוליפיד מציינת כי ארגון הבריאות העולמי מעריך את העלות של זיהומים מקומיים לבתי חולים כתוצאה מניתוח ב–10 מיליארד דולר בשנה בארה"ב וב–11 מיליארד יורו במדינות האיחוד האירופי. העלות הישירה המיוחסת לזיהום מקומי בעקבות ניתוח היא 11–26 אלף דולר לזיהום. החברה מצטטת מחקרים ולפיהם זיהום במקום הניתוח מתרחש ב–5%–8% מניתוחי הלב, וגורם לתמותה ב–40% מהחולים שסובלים מפצעים עמוקים במקום הניתוח.

החברה מציינת כי ב–2015 נערכו בארה"ב 889 אלף ניתוחים בעצם, שהיו קשורים בניתוח לבביים, ו–320 אלף ניתוחים כאלה בחמש המדינות הגדולות באיחוד האירופי. זאת בנוסף ל–4.1 מיליון ו–2.6 מיליון ניתוחים אורתופדיים בארה"ב ובחמש המדינות הגדולות באיחוד האירופי בהתאמה.

פוליפיד צברה הפסד מצטבר של 92 מיליון דולר מאז הקמתה, כולל הפסד של 55 מיליון דולר ב–2017. החברה גייסה מאז הקמתה 64 מיליון דולר בהנפקה פרטית של מניות, איגרות חוב ושטרי חוב, שניתנים להמרה למניות. בקופתה יש 18 מיליון דולר נכון לסוף 2017. בעלי המניות העיקריים של פוליפיד הם מוריס קאהן (18.3%), קרן שביט (9.1%), קרן קסניה הבורסאית (6.1%), וכן איתן קייאט, חיים הורביץ וליאון רקנאטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker