נתן חץ חוזר לבריטניה: אלוני חץ תשקיע 1.6 מיליארד שקל בנדל"ן בלונדון

שלושה חודשים לאחר הדיווח כי תחל לפעול בממלכה המאוחדת, אלוני חץ דיווחה על הקמת חברת BE, שתפעל בתחום הנדל"ן המניב בבריטניה, בדגש על מטרופולין לונדון. נתן חץ: "שוק הנדל"ן המניב בלונדון אטרקטיבי להשקעה, בין היתר לאור הברקזיט"

גיא ארז
גיא ארז
נתן חץ
נתן חץצילום: דודו בכר

חברת אלוני חץ מסתערת על הממלכה המאוחדת, ותשקיע בשנתיים הקרובות בנדל"ן מסחרי בלונדון כ-1.6 מיליארד שקל (כ-340 מיליון ליש"ט).

חברת האחזקות, הפועלת בתחומי הנדל"ן המשרדי בישראל, ארה"ב ושווייץ, מקימה יחד עם השותפים הבכירים של קרנות ברוקטון, שלוש קרנות השקעה פרטיות בנדל"ן בלונדון שבהן שותפה אלוני חץ ונמצאות בשלבי מימוש, חברה חדשה בשם Brockton Everlast  ("BE"). אלוני חץ תחזיק יותר מ-80% מהחברה החדשה, שתעסוק ברכישה, ייזום, השבחה, הקמה וניהול נדל"ן מניב מסחרי בבריטניה, תוך התמקדות במטרופולין לונדון.

לפני כשלושה חודשים, עם פרסום דו"חותיה הכספיים, חשפה אלוני חץ את כוונותיה להשקיע בבריטניה, והיום (חמישי) היא מפרטת את תהליכי הביצוע. החברה תשקיע 40 מיליון שקל ב-BE באופן מיידי, עם הקמת החברה. מנהלי ברוקטון התחייבו להשקיע עוד כ-13 מיליון ליש"ט. עם תחילת רכישת הנכסים, שצפוי להתחיל באוגוסט, אלוני חץ תשקיע עוד 150 מיליון ליש"ט, והחל מהמחצית השנייה של 2019 תשקיע עוד 150 מיליון ליש"ט. ברוקטון תשקיע עוד כ-30 מיליון ליש"ט בשנים הקרובות.

מנכ"ל אלוני חץ, ואחד מבעלי השליטה בה (15%), נתן חץ, אמר לפני כשלושה חודשים כי הברקזיט – הליך היפרדותה של בריטניה מהאיחוד האירופי - עשוי לייצר הזדמנויות השקעה מעניינות, בעיקר בלונדון. ההון שתשקיע החברה אמור להספיק לרכישותיה לפחות עד סוף 2019, אך ייתכן כי החברה תבחר להגדיל את שיעור המינוף שלה בעתיד לצורך הגדלת תיק הנכסים בבריטניה. לאורך השנים שמרה אלוני חץ על שיעורי מינוף נמוכים, בפרט עבור חברות מסוגה, והוא כיום כ-30% .

השקעותיה של אלוני חץ התמקדו עד היום בנדל"ן מסחרי בישראל (דרך חברת אמות הציבורית), בשווייץ (דרך חברת PSP הציבורית ) ובוושינגטון, ארה"ב (דרך חברת CARR  הפרטית). כמו כן, היא חשופה לתחום האנרגיה המתחדשת דרך אחזקה של 67% במניות חברת אנרג'יקס הציבורית, המקימה ומפעילה מערכות פוטו וולטאיות ב-1997-1993 השקיעה החברה בנדל"ן בבריטניה, ומימשה אותו ברווח גדול.

הסיטי של לונדון
הסיטי של לונדוןצילום: רויטרס

מעבר לתמורות בבריטניה שעמן תיאלץ אלוני חץ להתמודד, שכוללות יציאה אפשרית של חברות אירופיות מלונדון בשל יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, החברה תיאלץ לפעול בסביבה של ריבית עולה בעולם, כאשר ארה"ב מובילה את המגמה, שעשויה להגיע בעתיד גם לאירופה. עליית ריבית פוגעת בהיוון שווי נדל"ן, ומייקרת ביצועי מינוף כלכלי של חברות. על רקע זה, איבדה מניית אלוני חץ כ-10% מתחילת השנה, והשלימה ירידה של 13.5% מהשיא שאותו רשמה בספטמבר אשתקד. החברה נסחרת לפי שווי שוק של 5.7 מיליארד שקל.

"לאחר תקופה ממושכת של מעקב , לימוד וניתוח של כמה שווקי נדל"ן מערביים, החלטנו על הקמת זרוע פעילות בשוק הנדל"ן המניב בבריטניה תוך התחייבות להשקעה של 340 מיליון ליש"ט בשנים הקרובות", מסר נחן חץ. "אנו סבורים כי שוק הנדל"ן המניב בלונדון צפוי להיות אטרקטיבי להשקעה בשנים הקרובות, בין היתר לאור תהליך הברקזיט והתמורות שחלו בשוק בשנתיים האחרונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker