מנורה מבטחים מגדילה אחזקתה באמפא קפיטל ב-48 מיליון שקל

החברה דיווחה היום כי הגדילה אחזקותיה באמפא ב-17.6% לפי שווי של 270 מיליון שקל - גבוה ב-50% מהשווי שבו רכשה את האחזקה הראשונה שלה באמפא לפני כשנתיים

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ארי קלמן
ארי קלמןצילום: תומר אפלבאום

חברת מנורה מבטחים החזקות , חברת האם של מנורה מבטחים ביטוח, רכשה לפני כשנתיים 30% מחברת אמפא קפיטל, המתמחה במימון חוץ בנקאי לעסקים ובהלוואות חוץ בנקאיות בישראל, לפי שווי של כ-180 מיליון שקל. היום (ד') דיווחה החברה כי היא הגדילה את אחזקותיה באמפא ב-17.6%, תמורת סכום של 48.2 מיליון שקל. זהו סכום המשקף לאמפא קפיטל שווי של 270 מיליון שקל - גבוה ב-50% מהשווי שבו היא רכשה את האחזקה הראשונה שלה באמפא.

עוד עולה מהדיווח של מנורה מבטחים כי עד לסוף 2025 היא תעמיד מימון לאמפא קפיטל בסך כולל מצטבר של כ-200 מיליון שקל, וזאת לשם הרחבת פעילות החברה. הגדלת אחזקות זו מצטרפת לאסטרטגיית הקבוצה להרחבת פעילויות שאינן תלויות בתשואות בשוק ההון. בין היתר, רכשה קבוצת מנורה מבטחים ב-2016 40% מחברת ERN, העוסקת בסליקת ואבטחת שיקים.

אמפא קפיטל מעניקה פתרונות מימון מקיפים לעסקים, בשלושה תחומים עיקריים: מימון ציוד תעשייתי, ניכיון שיקים והלוואות חוץ בנקאיות, ולאחרונה נכנסה החברה לפעילות בתחום מימון נדל"ן. צוות המומחים של החברה כולל אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון רב בשוק הישראלי והבינלאומי, והבנה מעמיקה של שוקי ההון והפיננסים בארץ ובעולם.

אמפא קפיטל מממנת את פעילותה באמצעות הון עצמי,  מימון בנקאי בארץ ובחו”ל והנפקות אג”ח בשוק ההון. הצלחתה של החברה ומדיניותה לגבי פיזור סיכונים איפשרו לה בשנים האחרונות לבצע עשרות הנפקות של איגרות חוב מגובות תזרים מזומנים.

ארי קלמן, מנכ"ל קבוצת מנורה מבטחים, אמר כי "הגדלת האחזקות של קבוצת מנורה מבטחים באמפא קפיטל מבטאת את האמון הרב שלנו בחברה, בבעלי מניותיה ובמנהליה. החיבור בין קבוצת מנורה מבטחים לאמפא קפיטל הנו חיבור מנצח שעולה בקנה אחד עם מדיניות הקבוצה להרחבת הפעילות, בין היתר בתחום מתן אשראי לעסקים. אנו רואים בתחום האשראי והמימון מנוע צמיחה, תוך גיוון מקורות ההכנסה של הקבוצה".

שלומי פוגל, יו"ר אמפא: "המימון של מנורה מבטחים יסייע לממש את אסטרטגיית הצמיחה של אמפא קפיטל וכניסתה לתחומים נוספים, ויאפשר לה להעניק קווי אשראי חדשים בסך 1.6 מיליארד שקל. קווי אשראי אלו ישמשו את החברה במתן אשראי בתחומים של נדל"ן, מימון ציוד, מימון הון חוזר וטווח קצר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker