פישמן הגיע להחזקה של 5.1% ממניות אי.די.בי אחזקות בשווי של 200 מיליון שקל

המניות נקנו ב-105-88 שקל למניה; הערכות בשוק ההון: פישמן ימשיך להגדיל את אחזקותיו בקבוצה

אילן מוסנאים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אילן מוסנאים

איש העסקים אליעזר פישמן מאושש היום את השמועות לפיהן בכוונתו להגדיל את אחזקותיו בחברת אי.די.בי אחזקות ~736579-Q~ , והיום מסר לבורסה כי הפך להיות בעל עניין בחברה עם אחזקות של 5.07% ממניות הקבוצה. המניות נקנו במחיר של 105-88.3 שקל למניה. אי.די.בי אחזקות נסחרת לפי שווי של 4.1 מיליארד שקל, שמשקף לאחזקתו הנוכחית של פישמן שווי של כ-208 מיליון שקל. בשבועות האחרונים, מאז נפוצו השמועות על כוונתו של פישמן להגדיל את אחזקותיו בקבוצת אי.די.בי, נהנו מניות הקבוצה ממחזורי מסחר ערים יחסית.

כזכור, בתחילת החודש נפוצו שמועות לפיהן בכוונת פישמן להגדיל את החזקותיו באי.די.בי אחזקות, שנעו קרוב ל-4%, ולהגיע לאחזקה של כ-15% בחברה. ככל הנראה, הגדלת האחזקות הנוכחית, שהתבצעה כנראה הן דרך הבורסה והן מחוצה לה, הינה בבחינת הצהרת כוונות מצד פישמן, ובעקבותיה צפויות להגיע הודעות על הגדלה נוספת של אחזקות פישמן בקבוצה.

על פי הערכות בשוק ההון, אין בכוונת פישמן לנסות להיהפך לבעל שליטה בחברה, אלא הוא נערך לאפשרות של כניסת משקיע משמעותי נוסף לקבוצת אי.די.בי, וזאת במקומו של אודי רקנאטי, שעל פי הערכות בשוק ההון מתכוון למכור את אחזקותיו בקבוצה (נעות בין 15% ל- 20%). ככל הנראה, פישמן מניח כי הוא יוכל למכור בעתיד ברווח לאותו משקיע חבילת מניות מהותית, שתסייע למשקיע להפוך לבעל השפעה דומה לזו שיש למשפחות רקנאטי וקרסו, שתי בעלות השליטה בקבוצה, באי.די.בי.

נראה כי פישמן לא ינסה להפוך לבעל שליטה או שותף לשליטה באי.די.בי, נוכח ההתנגדות הצפויה מצד הממונה על ההגבלים העסקיים. פישמן שותף ובעל שליטה בחברות תקשורת, בהן חברת הכבלים ערוצי זהב וחברת קווי זהב, בעוד שקבוצת אי.די.בי שולטת בחברת הכבלים תבל ובחברת התקשורת ברק.

פישמן, שאישר בזמנו את העובדה שבכוונתו להגדיל את החזקותיו בחברה, סירב להתייחס לאפשרות של מכירת המניות בעתיד, וציין כי הוא מבצע את הרכישות מכיוון שלהערכתו מחיר המניה אטרקטיווי.

פישמן רכש בשנת 1998 חבילה של 5% ממניות דלק, אותן מכר מאוחר יותר ברווח נאה ליצחק תשובה, במסגרת השתלטותו של האחרון על קבוצת דלק.

מניית אי.די.בי אחזקות, שהיא חברת האחזקות הגדולה בישראל ופועלת בעיקר בתחומי ההיי טק והתקשורת, סבלה בשנה האחרונה מהמשבר בשוקי ההון בעולם, ואיבדה כ-50% מהשיא בו עמדה באוגוסט 2000 עד לשפל של 88.3 שקל בתחילת אפריל.

בהמשך, בזכות ההתאוששות בנאסד"ק, וכנראה שגם בגלל הפעילות סביב הודעתו של פישמן, התאוששה מעט המניה וטיפסה בכ-26% למחיר של 111.7 שקל, שעדיין הינו נמוך בכ-33% מהשיא של 168.1 שקלים בו נסחרה המניה ב-2000.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker