החולשה המוניטרית של גלברד

בגיל 63 זוכרים למנכ"ל החדש של פרטנר רק את האופציות

אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
אמיר טייג

נקי משיקולי אגו. לאחר קריירה עמוסה, חלקה מוצלחת מאוד, הוא כבר לא ממש זקוק לכסף. אמנם אירועי העבר מלמדים על חולשתו בעניין המוניטרי, אך די ברור שהוא מגיע לפרטנר מסיבה אחת עיקרית - לסיים את דרכו בעולם העסקים כאשר הוא חתום על הצלחה.

בתפקידו האחרון בבזק עשה גלברד מה שציפו ממנו: הוא הוביל תוכנית רה-ארגון גדולה וטמן חלק מהזרעים שמניבים כיום את הרווחיות האדירה של בזק. גלברד היה זה שביצע את השינוי הארגוני בבזק והפך אותה מחברה ארכאית, המחולקת לחטיבות גיאוגרפיות, לחברה מודרנית הבנויה על חטיבות פונקציונליות. כמו כן, הוא הגיע בסוף 2006 להסכם העסקה חדש מול ועד עובדי בזק - אחד הוועדים החזקים במשק. הסכם זה כלל פיטורים נרחבים של כ-2,200 עובדים מאוגדים עד 2013.

גלברד הוא מנהל מאוד דומיננטי. בתפקידיו הקודמים הוא לא השאיר הרבה מקום בחזית לאנשים אחרים. אופי זה לא לגמרי מתאים לצרכים של אילן בן-דב, שגם הוא אוהב מאוד את אור הזרקורים. עתה יותר מתמיד בן-דב רוצה להוכיח כי הוא בעל הון מוצלח, אשר מסוגל לייצר תשואה גבוהה לעצמו ולשותפיו. גלברד עשוי להתחרות אתו על הקרדיט. מצד אחד, גלברד ובן-דב מכירים היטב זה את זה, בשל יחסי עבר וכן לאחר שנה אינטנסיבית בה עבדו יחד בפרטנר. מצד שני, שניהם עמוסים במטען אמוציונלי כבד, אשר עשוי לשבש את ההרמוניה שבטח יקרינו בימים הקרובים.

למרות פוטנציאל הפיצוץ שקיים במערכת יחסים זו, אם יש מנהל אחד בישראל שיכול להשביח את בתקופה קצרה - הרי זה גלברד. שום דבר ממה שצפוי לחברה אינו חדש לו. הוא ניהל מאבק רגולטורי עיקש מול משרד התקשורת, גם בכובעו כמנכ"ל פלאפון וגם בבזק. בפלאפון הוא נחל הצלחה כאשר נאבק בהפחתת דמי הקישוריות ב-2004, אך בבזק נכשל כאשר הובל ליחסים עכורים עם המשרד. גלברד השביח בהצלחה שתי חברות תקשורת ענקיות, שבהן הגמישות הניהולית היתה מוגבלת הרבה יותר מזו שתהיה לו בפרטנר. לאף מנהל אחר בישראל אין את הניסיון הרלוונטי שיש לגלברד. עם זאת, המטען האמוציונלי עמו הוא מגיע, לצד היסטוריית הסכסוכים שלו, שניהם בעוכריו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker