עופר נמרודי רוצה להנפיק את פעילות הנדל"ן בפולין לפי שווי של 800 מיליון שקל

הכשרה ושותפיה ירשמו רווח חשבונאי של כ-100 מיליון שקל אם ההנפקה תושלם; במקביל, נבחנת הכנסת שותף נוסף

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> חברת הכשרת הישוב שבשליטת יעקב ועופר נמרודי חידשה באחרונה את ההכנות לקראת הנפקת הפעילות בתחום מבני התעשייה והמחסנים הלוגיסטיים בפולין וברומניה. פעילות זו מרוכזת תחת חברת מילניום (MLP Group SA), שבה מחזיקה הכשרת הישוב בחלקים שווים עם מיכה שפירא (המנהל את הפעילות של החברה) ואיתן לוי.

התמורה שתתקבל בגין ההנפקה תוזרם לתוך מילניום, כך שהכשרת הישוב לא צפויה להעלות את הכסף מעלה באמצעות משיכת דיווידנד. פעילות זו רשומה בספרי הכשרת הישוב (50%) בכ-150 מיליון שקל, כך שאם ההנפקה תתבצע לפי שווי של כ-800 מיליון שקל, ייווצר לשותפים רווח כלכלי של כ-500 מיליון שקל (הפער בין השווי שלפיו תתבצע ההנפקה לשווי בספרים), כשחלקה של הכשרת הישוב הוא 250 מיליון שקל. לפי תקני החשבונאות הבינלאומיים היא תרשום רווח חשבונאי של כ-50 מיליון שקל, שהוא השיעור (20%) שהיא מנפיקה מהרווח הכלכלי הכולל.

במקביל להכנת התשקיף לקראת ההנפקה מקיימים ראשי הכשרת הישוב ושותפיה מגעים עם גורמים שונים בהם חברות נדל"ן, קרנות השקעה בנדל"ן ומשקיעים פיננסיים ואסטרטגיים, כדי להכניס אותם כשותפים במילניום בשיעורים של 15%-20%, ובכך להשיג תג מחיר נאות לחברה לפני ההנפקה, שמתוכננת להתבצע גם אם לא יימצא שותף עד להשלמתה. שכן ניתן יהיה להכניס שותף כזה גם אחרי ההנפקה.

התוכניות להנפיק את הפעילות הזו התעוררו בעקבות ההתאוששות הניכרת שחלה בשוקי הנדל"ן והפיננסים בפולין. בפולין נסחרות כיום חברות נדל"ן בבעלות גופים ישראליים כמו ג'י.טי.סי פולין, פלאזה סנטרס, רונסון ואטלס נכסים, כשבקרוב גם נאנט מתכננת להנפיק את החברה הבת רוביג.

הפעילות של מילניום התחילה לפני כ-10 שנים, כששפירא, שהיה מהמקימים של חברת מי עדן, הגיע בתחילת העשור לפולין כדי לבנות מפעל בתחום המים. בסופו של דבר הוא הגיע לפעילות הנדל"ן המניב של מבני תעשייה ומרכזים לוגיסטיים, כשהכשרת הישוב הצטרפה אליו לפני כ-8 שנים. מאז הם פועלים יחד בשותפות.

הפעילות כוללת כיום בעיקר ארבעה מרכזים לוגיסטיים בפולין (בערים וארשה, טיכה, פרושקוב ופוזנן) בשטח כולל של כ-850 אלף מ"ר (מתוכו הושכרו כבר יותר מ-200 אלף מ"ר), וכן מחסנים ברומניה (המשמשים בין השאר כמרכז לוגיסטי של תנובה). עם השוכרים של החברה נמנים חברות מתחומי לוגיסטיקה, מים, כימיה, חלקי חילוף ושינוע. החוזים אינם בסכומים במיוחד, אך לרוב הם ל-5-10 שנים.

מהדו"חות הכספיים של הכשרת הישוב ל-2009 עולה כי בתחום התעשייה בפולין הושכרו שטחים (ברוטו) של 141,874 מ"ר, שנהנו משיעור תפוסה של כ-85% והניבו הכנסות של כ-40 מיליון שקל.

עד כה הושכרו כבר כ-250 אלף מ"ר (מתוך 970 אלף מ"ר), כך שעם השלמת ההשכרות, ההכנסות השנתיות של החברה כולה, הנאמדות כיום ב-80 מיליון שקל, צפויות לגדול בצורה משמעותית.

סך הפעילות של הכשרת הישוב בתחום הנכסים המניבים כוללת את מבני תעשייה, מחסנים לוגיסטיים, משרדים, מרכזי סחר וקניונים, חניונים ומגורים. חלקה של החברה בסך כל השטחים המיועדים להשכרה הסתכם בסוף דצמבר 2009 ב-220,731 מ"ר בישראל, ב-20,198 מ"ר בקנדה וב-166,958 מ"ר בפולין.

הכנסותיה של הכשרת הישוב מהשכרת נכסים מניבים הסתכמו ב-47 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2010, בדומה לרבעון המקביל ב-2009. החברה מציינת כי ברבעון הראשון של 2010 הושכרו שטחים חדשים בהיקף של כ-20 אלף מ"ר בפארקים הלוגיסטיים בפולין. ההכנסות משטחים אלה יחלו לבוא לביטוי רק מהרבעון השני של 2010.

מהכשרת הישוב נמסר בתגובה: "חברת הפארקים הלוגיסטיים (MLP) מתכננת בכפוף לתנאי השוק בוורשה לבצע הנפקה. בכוונת החברה להנפיק 15%-20% מהון המניות שלה, כאשר ההנפקה תזרים לחברה הון שישמש לצורך הרחבת הפעילות והגדלת השטחים להשכרה. שווי החברה לצורך הנפקה עדיין לא נקבע סופית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker