החברה שמגייסת לקראת רכישת מלון בגרמניה - נכנסה לרדאר של קרן הגידור נוקד

קרן הגידור של רועי ורמוס ושלומי ברכה השקיעה 4 מיליון שקל בלהב אל.אר הקטנה, בתמורה ל-4.9% ממניותיה ■ להב, הפועלת בתחומי הנדל"ן המניב והמתקנים הפוטו-וולטאיים מבצעת כיום רוד שואו לקראת הנפקת אג"ח בהיקף של 50 מיליון שקל

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי להבצילום: עופר וקנין
גיא ארז

חברת להב אל אר הנה חברה קטנה, הנסחרת על פי רוב מתחת לרדאר המשקיעים. אלא שלאחר קפיצה של 30% בשוויה בשנה שעברה, בדחיפת רכישות של יותר מ-30 נכסים, היא זוכה כעת להבעת אמון. החברה, שבשליטת אלי להב ורעייתו חגית (47%), הודיעה כי הקצתה כ-4.9% ממניותיה לקרן נוקד שבבעלות רועי ורמוס, שלומי ברכה ושי יצחקי - תמורת כ-4 מיליון שקל. בנוסף הקצתה להב לנוקד כ-2.5 מיליון אופציות בלתי סחירות, הניתנות למימוש במחיר הגבוה בכ-18% ממחיר השוק. מדובר בכ-0.9 אופציות לכל מניה נרכשת, והן ניתנות למימוש עד לפברואר 2021. במידה שהאופציות ימומשו תכניס להב לקופתה עוד כ-4.4 מיליון שקל.

הקצאת המניות בוצעה לפי מחיר של 1.42 שקל למניה, המשקף הנחה של כ-1.6% ממחיר הנעילה אתמול. ב-2017 טיפסה מניית החברה, שאחזקות הציבור בה עומדות על 12.5% בלבד, ב-29.5%, ומתחילת השנה ירדה ב-3%, לשווי של כ-80 מיליון שקל.

להב פועלת בתחומי הנדל"ן המניב (בעיקר בגרמניה) והמתקנים הפוטו-וולטאיים בישראל. לפני שבועיים הודיעה החברה כי היא מתעתדת להנפיק סדרת אג"ח חדשה בהיקף של 50 מיליון שקל, והיא מקיימת בימים אלה רוד שואו עם הגופים המוסדיים. במידה שגיוס החוב יצליח, החברה מעוניינת להקים מרכז מסחרי לחנויות עודפים של מותגי אופנה בסמוך לאילת, ולרכוש ביחד עם שותף עסקי (50%) מלון בעיר לאנגן (Langen) שבגרמניה. ההשקעה במרכז באילת תסתכם בכ-185 מיליון שקל, וחלקה של להב בפרויקט צפוי להיות 22.5% ממנו - כלומר השקעה של כ-41.5 מיליון שקל.

בתחום הנדל"ן המניב בגרמניה, להב מתמקדת ברכישת מרכזי קניות (מרביתם שכונתיים). בבעלותה 31 מרכזים המניבים דמי שכירות שנתיים של כ-5.5 מיליון יורו. לטענת החברה, מאז סוף 2016 השיגה תשואות עסקה ממוצעות של יותר מ-8% על רכישותיה, עם תשואה להון עצמי ממוצעת של כ-11%.

בתחום האנרגיה הירוקה, החברה מחזיקה ב-238 מתקנים המייצרים כ-12.2 מגה וואט חשמל בשנה, ומוכרת אותו בכ-25 מיליון שקל בשנה. להב צפויה להקים בקרוב 4 מתקנים פוטו וולטאים על שטח של 35 דונם, בהספק מותקן של כ-3.3 מגה למשך 23 שנים. בהשקעת הון עצמי של כ-1.9 מיליון שקל. להב צופה תשואה שנתית ממוצעת להון העצמי של 26%-31% בשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker