ברנד תייצר כבאיות ללוחמי האש ב-17 מיליון שקל

החברת הבת של ברנד, כארמור, תייצר ותספק עד סוף השנה 13 רכבי כיבוי בשני פרויקטים ■ בדצמבר האחרון זכתה בפרויקט נוסף של נציבות הכבאות בכ-24.4 מיליון שקל

גיא ארז
גיא ארז
מכבי אש, אילוסטרציה
מכבי אשצילום: נתי חג'ג' / דוברות

הזמנות נוספות לחברה הבת של ברנד הציבורית, כארמור, מטעם נציבות הכבאות בישראל. החברה, העוסקת בייצור כלי רכב ייעודיים לשימושים ביטחוניים ואזרחיים, דיווחה הבוקר כי קיבלה הזמנות בהיקף מצטבר של כ-17 מיליון שקל לייצור רכבי כיבוי בשני פרויקטים, סער ואשד. המועד הצפוי של ביצוע הזמנות אלה הינו עד סוף השנה. בחברה נהנים מה''התחמשות'' של שירותי הכבאות בישראל, שבאה לידי ביטוי בהגדלת ציי הרכבים.

מדובר בהזמנת המשך מטעם המשרד לביטחון פנים, שהזמין 10 כבאיות מסוג סער ו-3 כבאיות מסוג אשד. המשרד הזמין בחודש דצמבר האחרון מכארמור רכבי כיבוי מדגם 'סער' בהיקף של כ-24.4 מיליון שקל. לכארמור קיימות הזמנות נוספות בהיקף כולל של כ-50 מיליון שקל לשנת 2018, המהווים כ-60% מצבר ההזמנות של ברנד במגזר הרכב הייעודי והמוצרים היבילים.

ההזמנות מהמשרד לבטחון פנים קריטיות עבור מגזר הרכב של ברנד, ובחברה מעודדים מכך שהן מבטאות את שביעות רצונה של נציבות הכבאות מיכולת החברה לספק פתרונות בהתאם לדרישותיה – בשאיפה להמשך המגמה. תוצאות כארמור חווה ירידה חדה לפי דו"חותיה האחרונים של ברנד, שפורסמו ברבעון השני של 2017. בששת החודשים הראשונים של 2017 הכניסה כארמור כ-16 מילון שקל בלבד, לעומת כמעט 72 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2016. כך, המגזר הביא להפסד של 1.5 מילון שקל במחצית הראשונה של 2017 לעומת רווח של 10.1 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2016.

ברנד, שבבעלות קרן קדמה קפיטל (76%), פועלת בשני תחומי פעילות עיקריים: תחום המתכת וההקמות ותחום הרכבים הייעודיים והמוצרים היבילים, דרך כארמור. החברה נסחרת לפי שווי של 133 מיליון שקל, לאחר שירדה ביותר מ-8% מתחילת השנה, וב-18.5% בשנת 2017.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker