מניבים רוכשת מבנה לוגיסטי באזור התעשייה באלון תבור בכ-27 מיליון שקל

המבנה, בשטח של כ-2,800 מ"ר, משמש כמחסן קירור ומושכר במלואו לחברה העוסקת בהפעלת מחסני קירור ■ הנכס צפוי להניב הכנסות תפעוליות (NOI) של כ-2.4 מיליון שקל בשנה, שמשקפות לפי מניבים תשואה של כ-9%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אברם, מנכ"ל קרן הריט מניביםצילום: אייל טואג
ערן אזרן

קרן הריט מניבים רכשה מבנה לוגיסטי באזור התעשייה באלון תבור בתמורה ל-27 מיליון שקל. המבנה, בשטח של כ-2,800 מ"ר, משמש כמחסן קירור ומושכר במלואו לחברה העוסקת בהפעלת מחסני קירור. הנכס צפוי להניב הכנסות תפעוליות (NOI) של כ-2.4 מיליון שקל בשנה, שמשקפות לפי מניבים תשואה של כ-9%.

עם השלמת העסקה, שווי נכסי הקרן עלה לכ-560 מיליון שקל. היקף כלל הנכסים של הקרן לאחר הרכישה משתרע על כ-73 אלף מ"ר עילי לשימושים שונים, וכ-20 אלף מ"ר חניונים, בראש העין, ירושלים, הר טוב, רחובות, רמלה וכפר סבא.

"רכישת הנכס באלון תבור תואמת את מדיניותנו לחיזוק תחום הלוגיסטיקה והתעשייה בתמהיל הנכסים של הקרן. להערכתנו, קיים מחסור בנכסים איכותיים המשמשים לאחסנה בקירור, לאור עלות הקמה גבוהה לנכסים אלה. הנכס באלון תבור הינו מחסן קירור חדיש ואיכותי, הממוקם באזור תעשייה מהמרכזיים בצפון הארץ, אשר פועלות בו חלק מהחברות המובילות בישראל", אמר עופר אברם, מנכ"ל מניבים.

ביום חמישי האחרון דיווחה מניבים כי רכשה באזור התעשייה ברמלה, בסמוך למחלף נשרים בכביש 6, בנין המשמש למשרדים, אחסנה ותעשייה בתמורה לכ-78 מיליון שקל. הבניין - שמושכר ברובו למטה משטרת ישראל - צפוי להניב הכנסות תפעוליות (NOI) של 5.4 מיליון שקל בשנה. העסקה משקפת לנכס תשואה של כ-7% בשנה.

מניבים היא קרן הריט השלישית שהוקמה בישראל, לאחר ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן. במהלך הרבעון הראשון של 2017, השלימה הקרן הנפקה ראשונה (IPO), שבה גייסה 63 מיליון שקל מהציבור, לפי שווי של 320 מיליון שקל לאחר הכסף. בקרן מושקעים כמה גופים מוסדיים גדולים, ובהם פועלים שוקי הון, מיטב דש, אי.בי.אי, אוניברסיטת בר אילן, הלמן אלדובי וקרן הפנסיה גלעד.

מניבים הרוויחה ברבעון השלישי של 2017 כ-5.2 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), עלייה של 63% בהשוואה לרווח ברבעון המקביל ב-2016. העלייה נבעה מגידול במצבת הנכסים של הקרן. שווי נכסיה – לפני העסקה בכפר סבא – עמד על כ-390 מיליון שקל.

ה-NOI (הכנסות בניכוי הוצאות תפעוליות) של החברה הסתכם ברבעון השלישי בכ-6.6 מיליון שקל, גידול של כ-94%, לעומת 3.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, שנבע מהמשך רכישת הנכסים. ה-NOI הסתכם בתשעת החודשים הראשונים של 2017 בכ-16.9 מיליון שקל - לעומת כ-7.5 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2016.

הקרן צופה כי ה-NOI הצפוי מהפעלת הנכסים הקיימים ב-2017 יסתכם בכ-24-23.5 מיליון שקל. ה-FFO, כלומר הרווח הנקי התזרימי, המנכה הוצאות שאינן תזרימיות כמו פחת והפחתות, צפוי להגיע ל-15-14.5 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker