מניבים רוכשת את הבניין המושכר למטה משטרת ישראל ברמלה ב-78 מיליון שקל

הבניין צפוי להניב הכנסות תפעוליות (NOI) של 5.4 מיליון שקל בשנה, המגלם תשואת NOI של כ-7% בשנה; בכוונת מניבים לפעול להעלאת חלק מדמי השכירות בגין הבניין

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין משטרת ישראל ברמלהצילום: יח"צ
ערן אזרן

מניבים ממשיכה להתרחב – ומדווחת על עסקה חדשה: קרן הריט רכשה באזור התעשייה ברמלה, בסמוך למחלף נשרים בכביש 6, בניין המשמש למשרדים, אחסנה ותעשייה בתמורה לכ-78 מיליון שקל. הבניין - שמושכר ברובו למטה משטרת ישראל - צפוי להניב הכנסות תפעוליות (NOI) של 5.4 מיליון שקל בשנה.

הבניין הינו בשטח של כ-12 אלף מ"ר וכולל מרתף חניה בשטח של כ-2,400 מ"ר. העסקה משקפת לנכס תשואה של כ-7% בשנה. בכוונת מניבים לפעול להעלאת חלק מדמי השכירות בגין הבניין ובהתאם להעלות את ה-NOI בגינו.

זהו הנכס השישי שרוכשת הקרן מאז הקמתה לפני כשנתיים. היקף כלל הנכסים של החברה לאחר רכישה זו משתרע על פני כ- 70 אלף מ"ר עילי לשימושים שונים וכ-20 אלף מ"ר חניונים, בראש העין, ירושלים, הר טוב, רחובות וכפר סבא. היקף נכסי הקרן, לאחר הרכישה הינו כ- 530 מיליון שקל.

"הנכס שרכשנו ברמלה בעל פוטנציאל התפתחות לאור מיקומו על צירי תנועה מרכזיים. הנכס מושכר במלואו לשוכרים איכותיים בדמי שכירות נמוכים ממחירי השוק לנכסים דומים, וכתוצאה מכך מחיר הרכישה למ"ר הינו אטרקטיבי", אמר עופר אברם, מנכ"ל מניבים.

"אנו פועלים במרץ לרכישת נכסים נוספים התואמים את מדיניות ההשקעה של הקרן, ומעריכים שנשלים עסקות רכישה נוספות בתוך זמן קצר. הרכישה הנוכחית מקרבת אותנו ליעד לרכישת נכסים בהיקף של 300 מיליון שקל בשנה, כייעוד כספי ההנפקה. לאחר רכישה זו, אנו מתקרבים להשלמת השקעת כספי ההנפקה שבידינו, ואנו נפעל לגיוס הון וחוב שישמשו אותנו לביצוע רכישות נוספות", הוסיף אברם.

מניבים היא קרן הריט השלישית שהוקמה בישראל, לאחר ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן במהלך הרבעון הראשון של 2017, השלימה הקרן הנפקה ראשונה (IPO), שבה גייסה 63 מיליון שקל מהציבור, לפי שווי של 320 מיליון שקל לאחר הכסף. בקרן מושקעים כמה גופים מוסדיים גדולים ובהם פועלים שוקי הון, מיטב דש, אי.בי.אי, אוניברסיטת בר אילן, הלמן אלדובי וקרן הפנסיה גלעד.

מניבים הרוויחה ברבעון השלישי של 2017 כ-5.2 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), עלייה של 63% בהשוואה לרווח ברבעון המקביל ב-2016. העלייה נבעה מגידול במצבת הנכסים של הקרן. שווי נכסיה – לפני העסקה בכפר סבא – עמד על כ-390 מיליון שקל.

ה-NOI (הכנסות בניכוי הוצאות תפעוליות) של החברה הסתכם ברבעון השלישי בכ-6.6 מיליון שקל, גידול של כ-94%, לעומת 3.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, שנבע מהמשך רכישת הנכסים. ה-NOI הסתכם בתשעת החודשים הראשונים של 2017 בכ-16.9 מיליון שקל - לעומת כ-7.5 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2016.

הקרן צופה כי ה-NOI הצפוי מהפעלת הנכסים הקיימים ב-2017 יסתכם בכ-24-23.5 מיליון שקל. ה-FFO, כלומר הרווח הנקי התזרימי, המנכה הוצאות שאינן תזרימיות כמו פחת והפחתות, צפוי להגיע ל-15-14.5 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker