פנחס לנדאו: "המשבר הנוכחי - חיובי לישראל"; ענת לוין: "המשבר יכול לייצר הזדמנויות"

לנדאו: "מדינות ה-BRIC זה בלוף"; מנכ"ל אקסלנס נשואה, דוד ברוך: "שורש הרע הוא מינוף היתר"

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
נתן שבע

"המשבר הזה הוא חיובי לישראל", אמר פנחס לנדאו, יועץ כלכלי, בפאנל בעיות החוב של החברות והמדינות ועתיד היצוא הישראלי, בוועידת שוק ההון של TheMarker. "המשבר יוביל לגלי הגירה כמו שקרה בעבר. קשה יהיה לפרק את גוש היורו אם יצטרכו או יבקשו לעשות זאת. המדינות שונות אחת מהשנייה אבל תלויות אחת בשנייה".

לדברי ענת לוין, המשנה למנכ"ל בנק הפועלים, "ישנם גורמים מעכבי צמיחה. חוב של מדינות קשור עם המערכת הפיננסית. בנקים מחזיקים בחובות של מדינות, וכעת התחום הפך לכזה שאינו נקי לגמרי מסיכון. החולשה העסקית תשפיע על המערכת הפיננסית. המדינות בכל מקרה לא יתנו למערכת הפיננסית לקרוס".

video platform video management video solutions video player


יחימוביץ’: לא סביר שנתניהו לא מבין בנושא שכר הבכירים - מה יש לו להמשיך ללמוד?

יגאל ברייטמן: ההצטרפות ל-OECD מחייבת את ישראל לבצע שינויים משמעותיים

רוני חזקיהו: "הריבית הנמוכה יוצרת אשליה בדבר יכולת ההחזר של הלווים"

חיים שני: "ההיי-טק הישראלי נחשב לפאר היצירה ולכן חשוב לשמור עליו"

ירום אריאב: המדינה צריכה להקים קרן שתקבע מדיניות לשימוש ברווחי הגז

מנכ"ל קבוצת עזריאלי: מחר ניכנס למדד הבינלאומי של חברות הבנייה - הקבוצה הישראלית היחידה

זוהר גושן: "בשוק ההון פועלים גורמים המעדיפים רשות חלשה - הם מעדיפים שלא תהיה אכיפה מינהלית"

מנהל ההשקעות במגדל שוקי הון: "האופק שחור ומתרבים הסימנים למיתון


"המשבר יכול לייצר הזדמנויות", אמרה עוד לוין. "מדינת ישראל היא המדינה היחידה שניתן ללוות בה די בקלות. השפעת המט"ח היא לא גדולה עליה. ההשפעה הגדולה יותר היא הצמיחה העולמית. לחברות יש כר גיוס נוח. בישראל ניתן לממן עסקות ממונפות שלא ניתן לבצע בחו"ל".

"הסיכון הגדול הוא החזרה של המשבר הפיננסי בשל אג"חים של מדינות שמחזיקים הבנקים שאולי יתגלו יום אחד כנכסים רעילים או מדינות שלא יצליחו לחלץ בנקים", אמר רועי ורמוס, מנכ"ל בית ההשקעות פסגות. "מסוכן עדיין להשקיע באירופה - המחירים לא מגלמים עדיין את הסיכון. לא חיסלנו את ההשקעה שם אבל היא עדיין נמוכה. צרפת וגרמניה יחסית ראויות אבל גם לא בסדר גודל גדול".

ורמוס ציין כי "ישראל היא אחת המדינות שבהן לא היה מינוף גבוה קודם וגם לא גדל בה המינוף בעקבות המשבר". לדבריו, "באירופה כאמור אנו נמנעים מלהשקיע אבל בארה"ב ניתן למצוא חברות עם צמיחה עקבית ואת הירידה במחירי המניות ניתן לנצל לביצוע רכישות. גם ביפן מחירי המניות זולים".

"שורש הרע הוא מינוף היתר", אמר דוד ברוך, מנכ"ל אקסלנס נשואה. "צריך להוריד את המינוף". אלדד בן משה, יו"ר קבוצת אינרום ומנכ"ל נירלט, ציין כי "השוק הישראלי מעניין מאוד עבור גורמים מחו"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker