לאומי בהמלצת "תשואת יתר" לישראמקו: "אטרקטיבית גם בשפל מחזורי"

מנגד, מחיר היעד לישראמקו הופחת ל-50 אגורות, במקום 58 אגורות בסקירה הקודמת - בשל העלאת הנחות המיסוי לאורך כל חיי פרויקט תמר מ-13% לרמה של מס חברות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
קידוח תמר. ישראמקו, שמחזיקה 28% ממנו, מנהלת תיק השקעות עצמי של כ– 350 מיליון שקל, יותר מ– 200 מיליון שקל מהם באג”חצילום: אלבטרוס

ברקע העסקה בין נובל אנרג'י ל תמר פטרוליום , לאומי שוקי הון ניפק אתמול המלצה של "תשואת יתר" ל ישראמקו , השותפה במאגר תמר. בלאומי נימקו את ההמלצה, בין השאר, ביציבות מודל תזרים הדיווידנדים עד 2020. "מבנה ההון של החברה והתמחור שלה הופכים אותה לאטרקטיבית גם בעיצומו של שפל מחזורי", הדגישה אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון.

עם זאת, פריד הפחיתה את מחיר היעד לישראמקו ל-50 אגורות, במקום 58 אגורות בסקירה הקודמת. זאת, בשל העלאת הנחות המיסוי לאורך כל חיי פרויקט תמר משיעור של 13% לרמה של מס חברות. "מודל תזרים המזומנים שלנו מקפיא את המחיר והכמות של הגז הטבעי במאגר תמר, החל מ-2021", הדגישה פריד.

פריד התייחסה לתמחור של ישראמקו אל מול עסקת נובל-תמר פטרוליום: "מחירה של ישראמקו מגלם דיסקאונט של כ-10% לפחות (בנטרול הפרשי תמלוגים) מול העסקה בין תמר פטרוליום לנובל. למרות הדילול הטכני של בעלי המניות בתמר פטרוליום, העסקה משפרת במידה קלה את מבנה ההון של תמר פטרוליום ואת עלות יחידת האחזקה בתמר.

"הפער בתמחור של ישראמקו ותמר פטרוליום נגזר מיתרונות המיסוי של תמר פטרוליום וכדאיות העסקה עבורה: שיפור יחס המינוף (LTV) בכ-2% בשל הזרמת ההון של נובל אנרג'י וירידת העלות של יחידת תמר בעסקת נובל נמוכה בכ-9% מעסקת דלק קידוחים. להערכתנו שתי החלופות מעניינות במחירים של היום, עם העדפה לישראמקו בטווח הקצר", אמרה פריד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker