טכנופלס ונצ'רס שוקלת כניסה לתחום הבלוקצ'יין והסייבר - והמניה מזנקת

מיד עם הודעת הדירקטוריון כי שכר מספר מומחי קריפטורגרפיה שייעצו לחברה בבחירת השקעות - החלו המשקיעים לנהור למניה ■ עד אתמול נסחרה החברה לפי שווי של פחות מ-18 מיליוןן שקל ■ מדובר בהודעה של דירקטוריון חדש - שמונה לאחר מאבקי שליטה בחברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
בלוקצ'יין

לאחר הודעתו של דירקטוריון טכנופלקס ונצ'רס היום (א'), על כניסה האפשרית לתחומי הסייבר והבלוקצ'יין האופנתיים, החלה מניית החברה לזנק בבורסה, וכרגע היא כבר רושמת עלייה של כ-20%, ונסחרת במחזור ער של כ-600 אלף שקל. זאת לעומת מחזור יומי ממוצע של כ-5,000 שקל ביום.

בישיבת הדירקטוריון שהתקיימה היום, הוחלט לשכור את שירותיהם של אמיר הרצברג, ראש תחום סייבר בפקולטה למדעי המחשב בבר אילן ופרופסור למדעי המחשב באוניברסיטת קונטיקט; את יצחק מנטין, המכהן כיום כדירקטור אבטחה ומחקר בחברת אימפרבה; ואת ניסים בראל - מייסד ובעל השליטה בחברת קומסק. המומחים נשכרו בכדי להנחות את הנהלת החברה אילו פעילויות והשקעות כדאי להם לבצע בתחום.

מתחת לרדאר התנהלה באחרונה השתלטות עוינת על החברה הציבורית הקטנה, המוכרת כמשקיעה בחברות טכנולוגיות בשלבי המחקר והפיתוח. בעלי המניות הקודמים בחברה, בינהם אינפינטי שהחזיקה ב-20% מטכנופלס ונצ'רס, ונציגיה בחברה אייל רוזנטל ויניב פרבר, החליטו למכור את אחזקותיהם. בעבר הם הואשמו על ידי בעלי מניות המיעוט כי חלבו את החברה במשך שנים באמצעות משכורות דשנות ובלא להראות ביצועים של ממש.

הגופים המנהלים שהשתלטו כעת על החברה ומחזיקם כיום ב-30% מהמניות, החליפו את כלל חברי הדירקטוריון. כעת, כאמור, קיבל הדירקטוריו החדש החלטה לבחון שינוי ייעוד על ידי החברה, ולבדוק את האפשרות כי תבצע השקעות בתחום הסייבר והבלוקצ'יין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker