מישורים: "הפחתת המס בארה"ב תגדיל הרווח הנקי ב-2017 בכ-27 מיליון שקל"

חברת הנדל"ן, שבשליטת גיל בלוטרייך ואלכס שניידר, ביצעה אומדן ראשוני להשפעת רפורמת המס בארה"ב, שבה הופחת מס החברות מ-35% ל-21% ■ במקביל, מישורים גייסה 100 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים, בריבית של 2.65%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל בלוטרייך. הקים את מישורים ב-1989צילום: עופר וקנין

חברת הנדל"ן מישורים , שבשליטת גיל בלוטרייך ואלכס שניידר, צופה כי רפורמת המס בארה"ב, שתביא להפחתת מס החברות מ-35% ל-21%, צפויה לתרום להגדלת הרווח הנקי בכ-27 מיליון שקל ב-2017, כך לפי אומדן ראשוני שנערך בחברה. מניית מישורים עולה בתגובה ב-3.2%.

מישורים מסרה כי על בסיס הדו"חות הכספיים ל-2016, הרפורמה תביא לקיטון בסך העתודה למסים בגובה של כ-43 מיליון שקל, לעומת הסכום שפורסם. "קיטון זה, צפוי להגדיל את הרווח הנקי ל-27 מיליון שקל ב-2017, ואת קרן הערכה מחדש של רכוש קבוע בכ-16 מיליון שקל", מסרה החברה בדיווח למשקיעים.

מישורים, – שמנייתה עלתה ב-12 החודשים האחרונים בכ-22% - עוסקת בהשקעות נדל"ן מניב בישראל ובארה"ב. לחברה נכסים מניבים בשטח כולל של כ-257 אלף מ"ר. החברה נסחרת לפי שווי של 274 מיליון שקל, בעוד הונה העצמי, המיוחס לבעלי המניות, עמד בסוף הרבעון השלישי של 2017 על כ-391 מיליון שקל.

מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל

פרט לאחזקה הישירה בנכסים, מישורים היא גם בעלת השליטה (כ-50%) ב סקייליין , המחזיקה בנכסים מניבים מלונאים בקנדה ובארה"ב ונסחרת בבורסה לפי שווי שוק של כ- 517 מיליון שקל. מניית מישורים התקשתה להתרומם ב-3 השנים האחרונות, בעיקר כתוצאה מהפסדי מטבע בסקייליין, שנפגעה מהצניחה בדולר הקנדי - ונאלצה לבצע מחיקה עמוקה של כ-100 מיליון שקל. ואולם, מאז פעילות החברה מתאוששת.

מישורים השלימה אתמול את המכרז למשקיעים מוסדיים, במסגרת הנפקת סדרת אג"ח חדשה (ח'). במכרז התקבלו ביקושים של כ-272 מיליון שקל, והחברה קיבלה מתוכם התחייבויות לרכישת אג"ח בכ-100 מיליון שקל. הריבית (צמודה למדד) במכרז נסגרה על 2.65%, לעומת ריבית מקסימום במכרז של 4.25%, וזאת למח"מ של כ-6 שנים.

דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים, ציין כי זו "הריבית הנמוכה ביותר שגויסה עד כה על ידי מישורים. בכך צפוי חסכון משמעותי בהוצאות המימון המייצגות ושיפור ברווחיות התפעולית המייצגת". ריבית הסגירה במכרז תהווה את ריבית המקסימום לשלב הציבורי אשר צפוי להתקיים בימים הקרובים. היקף הגיוס המקסימלי כולל השלב הציבורי לא יעלה על כ- 125 מיליון שקל.

סדרה ח' שהנפיקה מישורים הינה צמודה למדד. הסדרה נפרעת בשבעה תשלומים לא שווים בין 2020-2026. טרם ההנפקה אשררה S&P מעלות את דירוג החברה שעומד על של BBB+ עם אופק "יציב". S&P מעלות ציינו בדוח הדירוג בין היתר כי תחזית הדירוג היציבה משקפת את הערכתה כי מישורים תמשיך ליישם את האסטרטגיה העסקית של הגדלת משקל המרכיב המניב על חשבון מרכיב הקרקעות והייזום. במקביל ציינו כי הם צופים שיפור בתוצאות התפעוליות של החברה בשנת 2018, בעיקר כתוצאה מהנכסים החדשים שנרכשו.

את ההנפקה של מישורים הובילה רוסאריו קפיטל חיתום, לצד גופי החיתום של אקסלנס, דיסקונט, מנורה ואגוז. יעקב אקילוב, יועץ החברה בשלש שנים האחרונות לענייני מימון, שוק ההון ואסטרטגיה, שימש כיועץ החברה להנפקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker