פיליפס מוכרת אחזקותיה בשחל טלרפואה לקבוצת אלראי ומשקיעים נוספים

העסקה תתבצע מעט מתחת למחיר השוק הנע סביב 75 מיליון דולר

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

חברת שחל טלרפואה הודיעה אתמול, כי חברת פיליפס מוכרת את אחזקותיה בה (18.8%) כחלק מאסטרטגיית היציאה שלה מחברות בהן יש לה אחזקות מיעוט. הרוכשים הם שותפתה, קבוצת אלראי ומשקיעים נוספים, אירופים וישראלים.

מחיר העסקה לא פורסם, אולם ההערכות הן, כי העסקה התבצעה מעט מתחת למחיר השוק של החברה, הנע סביב 75 מיליון דולר.

שחל טלרפואה מתמחה בפיתוח ובשיווק מערכות טלרפואה ופתרונות מתקדמים בתחומי רפואה בראשם קרדיולוגיה. החברה פועלת בעיקר בגרמניה, ובישראל, וחלק ממוצרי הטלרפואה שלה מופצים בארצות הברית על ידי Philips Healthcare. פיליפס תמשיך לשווק את המוצרים בארצות הברית למרות מכירת אחזקותיה בחברה. הסכם השיווק כולל הזרמה של כ-13 מליון דולר נוספים בשלוש השנים הקרובות לשחל טלרפואה.

בשנת 2009 הכפילה החברה את הרווח ל-5.4 מליון דולר והגדילה את המכירות בכ-14.5% לכ-48 מיליון דולר. רוב העליה במכירות נובעת מהרחבת הפעילות בשוק הגרמני. קופת המזומנים של החברה כוללת 21 מיליון דולר.

ארז אלראי, מנכ"ל משותף בשחל אמר, כי "בשם קבוצת אלראי אנו מכבדים את החלטת פיליפס למכור את אחזקותיה בשחל. אנו מאמינים מאד בעתידה של שחל ומקדמים בברכה את ההזדמנות להגדיל באופן משמעותי את אחזקות קבוצת אלראי בחברה. אנו נמשיך לפעול לפיתוח הפעילות של שחל עם אותה האסטרטגיה אשר אימצנו ויישמנו בשנים האחרונות ומצפים לצמיחה רציפה, יציבה ורווחית בעתיד כתוצאה ממאמצינו".

לדבריו, האסטרטגיה של החברה לא תשתנה כתוצאה מהמכירה ותתמקד בהגברת הפעילות בשוק הגרמני מול קופות חולים ולקוחות פרטיים. "נפתח בגרמניה את הפעילות בתחומי אי ספיקת לב, סוכרת ומחלת הריאות COPD", אמר אלראי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker