אוברסיז מתמזגת עם ליעד לוגיסטיקה - ותכפיל את פעילות ההובלה וההפצה

החברה הממוזגת תחזיק ב-38 משאיות שילוח, לעומת 17 כיום ■ מניות החברה החדשה יתחלקו בין החברות באופן שווה ■ בכך מקווה אוברסיז להגדיל את הרווחיות של מגזר הלוגיסטיקה - המגזר עם הרווחיות הנמוכה ביותר

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: בלומברג
גיא ארז

אוברסיז קומרס, המספקת שירותים לוגיסטיים ועוסקת בניהול ותפעול של מסופי מטענים ומכולות בנמלים, מגדילה משמעותית את פעילות ההובלה וההפצה שלה, במטרה לחזק את רווחיות המגזר הזה. החברה, שבשליטת קרן פימי (25.5%), חתמה על מזכר הבנות למיזוג פעילותה של חברת ההובלות ליעד לוגיסטיקה והפצה. השתיים יקימו חברה משותפת, שתכלול את פעילותה הנוכחית של ליעד, המפעילה 21 משאיות. המיזוג צפוי לשפר ולייעל את פעילותה של אוברסיז בתחום ההובלות.

אוברסיז תחזיק ב-50% ממניות החברה החדשה, וליעד, שבבעלות קבוצת לינוע, תחזיק ביתר המניות. פעילות החברה החדשה תשלים את מגזר השירותים הלוגיסטיים של אוברסיז, ותעניק יתרון בשיווק והרחבת סל השירותים ללקוחות החברה. עם מיזוג הפעילות, תחזיק החברה החדשה צי של 38 משאיות ו-23 נגררים. החברה המשותפת תנוהל על ידי קובי שריקי, מנהל פעילות ההובלה באוברסיז. יו"ר הדירקטוריון יהיה מנכ"ל אוברסיז מוטי גליק, ויו"ר ועדת התפעול יהיה אמיר ליפשיץ, המנכ"ל הנוכחי של ליעד.

להערכת אוברסיז, העברת פעילות המשאיות לחברה החדשה תאפשר לה לבסס ולהגדיל את פעילות השירותים הלוגיסטיים.

ישי דוידי, בעלי קרן פימיצילום: יונתן בלום

לפי דו"חות החברה, מגזר הלוגיסטיקה הוא הרווחי פחות מבין שלושת מגזרי הפעילות שלה. הכנסות החברה בשלושת הרבעונים הראשונים של 2017 הסתכמו ב-227 מיליון שקל - עלייה של 9% לעומת התקופה המקבילה ב-2016. תחום השירותים הלוגיסטיים היה אחראי ל-39% מההכנסות ב-2017 - עלייה של 13.7% לעומת התקופה המקבילה ב-2016. ואולם שיעור הרווחיות הגולמית של התחום (החברה לא מפרסמת את שיעור הרווחיות התפעולית בחלוקה לפי מגזרים) היה כ-10%, לעומת רווחיות של כמעט 30% במגזר פעילות ה-FCL (מכולות מלאות לאחסנה) ושל כ-33% במגזר ה-LCL (מכולות לריקון).

גליק מסר כי המיזוג הוא צעד משמעותי לביסוס והגדלת פעילות השירותים הלוגיסטיים של אוברסיז. "עסקה זו נעשית בהמשך לרכישת שי תובלה ב-2015, שתרמה משמעותית ליכולות של אוברסיז, בעיקר בתחום ההובלה והחומרים המסוכנים. ליעד לוגיסטיקה והפצה נמצאה כמתאימה ביותר למיזוג, ופעילותה תשלים את הפעילות הלוגיסטית הקיימת של הקבוצה".


אוברסיז החלה להסחר בבורסה לקראת סוף 2016, ומאז ירד שווייה בכ-6%. מניית החברה מטפסת כעת ביותר מ-3%, לשווי שוק של 357 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker