לאומי קארד ופוקס ישיקו את מועדון כרטיסי האשראי החדש ב-1 במאי 2018

פוקס אישרה את הפרסום היום ב-TheMarker ■ פוקס תקבל מלאומי קארד לפחות 165 מיליון שקל במהלך תקופת ההסכם ■ ללאומי קארד תהיה אופציה להפסיק את ההסכם לאחר 4.5 שנים - אם המועדון לא יגיע למספר כרטיסים שסוכם

מיכאל רוכוורגר
חנות פוקס הום. תפתח מחסני ענק בקפריסין?
חנות פוקס הוםצילום: רפי דלויה
מיכאל רוכוורגר

קבוצת הקמעונות פוקס מאשרת את הפרסום הבוקר (א') ב-TheMarker - בדיווח לבורסה הוסיפה החברה פרטים אודות ההפעלה, התפעול וההנפקה של כרטיסי אשראי במועדון שהיא מקימה יחד עם לאומי קארד, שבשליטת בנק לאומי (80%) וקבוצת עזריאלי (20%).

מהדיווח עולה כי פוקס ולאומי קארד, המנוהלת ע"י רון פאינרו, מתככנים להשיק את המועדון החדש ב-1 במאי 2018, כלומר בעוד קצת יותר מ-3 חודשים. הערב דירקטוריון פוקס מתכנס בכדי לאשר סופית את הסכם ההתקשרות לתקופה של 10 שנים, שיסדיר בין היתר הוראות שונות הנוגעות לגיוס לקוחות, תקציבי שיווק ופרסום וכן מנגנון ההתחשבנות בין הצדדים לגבי חלוקת ההכנסות בגין פעילות המועדון.

פוקס, הנמצאת בשליטת משפחות ויזל ופוקס, מציינת עוד בדיווח כי כחלק ממנגנון ההתחשבנות ישולמו לחברה סכומים מינימליים בסכום כולל ומצטבר על פני 10 שנות ההסכם של כ-165 מיליון שקל (צמוד למדד מחירים) - הסכומים ישולמו לפוקס על ידי לאומי קארד גם במקרה בו לא ייווצרו רווחים למועדון הלקוחות המשותף.

בשנת הפעילות הראשונה תשלם לאומי קארד לפוקס 45 מיליון שקל. מתוך סכום זה יהיה תשלום חד פעמי של 35 מיליון שקל – כש-25 מיליון שקל ישולמו לפוקס יום לפני השקת המועדון - וה-10 מיליון שקל הנותרים בסמוך, לאחר שהמועדון המשותף יגיע למספר מינימלי של כרטיסים פעילים, בהתאם לסיכום בין הצדדים. בנוסף לכך, תהנה פוקס מסכום מינימלי מובטח של 10 מיליון שקל בגין חלקה של החברה ברווחי המועדון בשנת הפעילות הראשונה.

במהלך השנה השנייה ועד לסוף שנה החמישית, לאומי קארד תשלם לפוקס 10 מיליון שקל בשנה בגין חלקה של פוקס ברווחי המועדון, בעוד שהחל מהשנה השישית ועד סוף שנה העשירית התשלום של לאומי קארד יגדל מדי שנה ב-2 מיליון שקל - כלומר יסתכם בטווח של 20-12 מיליון שקל בשנה.

כמו כן, בין הצדדים סוכם כי ללאומי קארד תהיה זכות לסיים את ההסכם בתום 4.5 שנים ממועד השקת המועדון ובהודעה של שנה מראש. כלומר, במצב שכזה המועדון יפסיק לפעול לאחר 5.5 שנים.

במידה והמועדון ימשיך לפעול במשך 10 שנים לאחר מכן, ההסכם בין השותפים יחודש באופן אוטומטי ל-5 שנים. זאת בכל פעם בכפוף לעמידה ביעדי הרווחיות, כשבמידה וההסכם לא יחודש כל צעד יהיה רשאי לבטל את ההסכם בהודעה של שנה מראש.

ההסכם עם פוקס מהווה עבור לאומי קארד צעד התאוששות ראשון לאחר שלפני כמה חודשים קמעונאית המזון הגדולה בענף, שופרסל מקבוצת אי.די.בי, החליטה לסיים שותפות של כ-10 שנים עם שופרסל במועדון שופרסל פיננסים ולעבור אל כאל שבשליטת דיסקונט ו הבינלאומי .

פוקס איחדה לפני כשנתיים את כל מועדוני הלקוחות שלה תחת כרטיס אחד — מועדון הלקוחות דרים קארד (Dream Card) — המונה 1.3–1.5 מיליון לקוחות.

.

המועדון כולל, בין היתר, רשתות כמו אמריקן איגל, ללין, פוקס הום, מנגו, בילבונג, צ'ילדרנס פלייס ואריאה. מנכ"ל פוקס ומבעלי שליטה, הראל ויזל, היה מעורב מאוד בהקמת מועדון כרטיסי האשראי, וצפוי ליטול בו חלק פעיל גם בהמשך.

השותפות בין פוקס ללאומי קארד תאפשר להן ליהנות מרווחים בגין הריבית שתיגבה מהאשראי ללקוחות, וכן בגין סליקת העסקות בכרטיס אשראי המשותף שיונפק.

לפי הערכות בענף כרטיסי אשראי, לאומי קארד לא תעצור בשותפות עם פוקס, ותנסה בחודשים הקרובים לחבור למועדונים נוספים — קיימים או חדשים. החברה כבר מנהלת מגעים גם עם רמי לוי, שכיום שותף עם ישראכרט במועדון אשראי חוץ־בנקאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker