מניות השליטה באלקו, בשווי 1.4 מיליארד שקל, יחולקו בין בניו של גרשון זלקינד

לפי צוואתו של זלקינד, האחים מיכאל ודניאל (מייקי ודני) יקבלו לידיהם בחלקים שווים את כלל אחזקותיו של אביהם, הישירות והעקיפות, בחברת ג. זלקינד, המחזיקה ב-64.38% ממניות אלקו החזקות

ערן אזרן
מיכאל (מימין) ודניאל זלקינד
מיכאל (מימין) ודניאל זלקינד, בעלי השליטה באלקוצילום: ישראל הדרי

ארבע חודשים לאחר פטירתו, הרשם לענייני ירושה במחוז תל אביב אישר העברת השליטה בקבוצת אלקו לשני בניו של גרשון זלקינד – מיכאל ודניאל (מייקי ודני). שני האחים מקבלים לידיהם, בחלקים שווים, את כלל אחזקותיו של אביהם, הישירות והעקיפות, בג. זלקינד בע"מ – החברה הפרטית המחזיקה ב- 64.38% ממניות אלקו החזקות, השוות כ-1.4 מיליארד שקל.

זלקינד נפטר בספטמבר האחרון בגיל 87. זלקינד הקים ב-1949 את אלקו , שנקראה אז חרושת אלקטרו מכאנית. החברה צמחה במשך השנים בין השאר באמצעות רכישה של חברות, ושווי השוק שלה בבורסה בתל אביב חצה את 2 מיליארד השקל.

האחים זלקינד לקחו לידיהם את מושכות הניהול של קבוצת אלקו כבר לפני כמה שנים. השניים מכהנים כיום כדירקטורים בחברה וכמנכ"לים משותפים. שני האחים חתמו ביניהם על הסכם בעלי מניות שמעניק להם שותפות בשליטה על אלקו.

לפי הדיווח לבורסה, הסכם בעלי המניות כולל, בין היתר, מנגנונים מקובלים במקרה של העברת מניות, אופציית רכישה של מניות ג. זלקינד על ידי בעל מניות במקרה של מוות, והוראות הנוגעות לפתרון מחלוקות. עוד נכתב כי האחים "ישאפו לפעול בשיתוף פעולה ביניהם וייוועצו ביניהם לגבי דרכי הניהול של ג. זלקינד וקבוצת אלקו".

גרשון זלקינד
גרשון זלקינדצילום: אריק ליכטמן

אלקו היא חברת אחזקות השולטת בשלוש חברות ציבוריות - אלקטרה בע"מ (53%), אלקטרה נדל"ן (61%) ו אלקטרה צריכה (61%). החברה הגדולה בקבוצה היא אלקטרה, ששווי השוק שלה מגיע לכ-3 מיליארד שקל. החברה עוסקת בתחומי מיזוג האוויר, המערכות האלקטרו-מכאניות והנדל"ן.

החברה השנייה בגודלה, אלקטרה צריכה, נסחרת לפי שווי של כ-1.5 מיליארד שקל. החברה, שעוסקת בשיווק מוצרי צריכה חשמליים, מפעילה את רשתות שקם אלקטריק ומחסני חשמל, מכרה לפני כמה שנים את רשת אייס-אוטודיפו ורכשה באחרונה את חברת הסלולר גולן טלקום.

החברה השלישית, אלקטרה נדל"ן, עוסקת בתחום מקבצי הדיור למגורים בארה"ב, לאחר שספגה הפסדים כבדים בשנים שלאחר משבר 2008 ונקלעה למשבר חמור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker