לאחר שרכשה את אנזימוטק - פרוטרום מוכרת נתח מפעילותה ב-26 מיליון דולר

שבוע אחרי שהשלימה את רכישת אנזימוטק ב-215 מיליון דולר, פרוטרום מחזירה כ-12% מסכום הרכישה בעקבות מכירת עסקי הקריל, שאינם סינרגטיים לפעילות, לחברה נורווגית ■ החברה בוחנת את המשך פעילות התזונה הקלינית - תחת המותג VAYA

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מפעלי פרוטרום ציריך
מפעל פרוטרום בציריך

פרוטרום , יצרנית הריחות והטעמים, מוכרת את פעילות הקריל של חברת אנזימוטק , שאת רכישתה השלימה בשבוע שעבר.

פעילות שמני הקריל (קריל הוא יצור ימי דמוי שרימפס העשיר בשמנים, וניתן להפיק ממנו שמני אומגה 3) אינה סינרגטית לפעילות הליבה של פרוטרום - ומכאן נבע הרצון למכור אותה. הרוכשת הינה חברת אנטרקטיק ביומרין הנורווגית, שתשלם לפרוטרום 26.4 מיליון דולר. בכך תחזיר פרוטרום, ששילמה כ-215 מיליון דולר עבור רכישת אנזימוטק, כ-12%  מהיקף הרכישה.

מעבר לחוסר הסינרגיה, פעילות הקריל העיבה על תוצאות אנזימוטק בשנים האחרונות. בעוד שבעבר הפעילות הייתה הרווחית ביותר עבור החברה, ירידת מחירים בתחום, במקביל להתעצמות של המתחרה הגדולה, פגעה ביעילות שלה. אותה מתחרה, אנטרקטיק ביומרין , מחזיקה ב-4 אוניות ייעודיות שדגות קריל, ובפרוטרום לא מצאו טעם לנסות להתחרות בה – אלא למכור לה את הפעילות.

בעוד את פעילות הקריל פרוטרום מכרה במהירות, החברה תמשיך לבחון את פעילות התזונה הקלינית של אנזימוטק, תחת מותג VAYA. בפרוטרום, המנוהלת על ידי אורי יהודאי, מקווים כי יוכלו ליישם צעדי חסכון ולהעביר את הפעילות, שהניבה לאנזימוטק הפסדים, לאיזון. החברה צפויה למכור באפיק זה מוצרים אותה פיתחה בתחילה, אך אינה פוסלת את מכירתה בהמשך.

בדיווח שלה לבורסה עדכנה פרוטרום כי בתחום התזונה הייעודית לתינוקות היא נהנתה מפתיחת שנה חיובית. זו נתמכה בכניסתן לתוקף של הנחיות רגולטוריות חדשות בסין, שמקנות יתרון ליצרנים בינלאומיים וליצרניים מקומיים מובילים של תחליפי חלב אם, שחלקם הגדול לקוחות חשובים שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker