פחות מחודש לפני ההנפקה בתל אביב בכירי אלעד קנדה פרשו: לא היו מרוצים מהאופציות

מנכ"ל ונשיא אלעד, עידו רוזן, סגנו דרור גלעדי ושלושה סמנכ"לים נוספים פרשו מהחברה

מיכאל רווכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רווכוורגר

>> פחות מחודש לפני ההנפקה המתוכננת של חלק מפעילות הנדל"ן בתל אביב, אלעד קנדה שבשליטת יצחק תשובה, סוערת. בשלושת החודשים האחרונים חוותה החברה עזיבה של חמישה מנהלים בכירים, כאשר כמה מהם התפטרו באופן מיידי.

הראשון שפרש לפני כשלושה חודשים היה סגן הנשיא לפיתוח עסקי ולהנדסה, ארוין ארדן. לפני חודש התפטר אלמוג אביסרור שהיה מנהל חטיבת הנכסים המניבים - עיסוקה העיקרי של החברה. ואולם העזיבות המשמעותיות יותר התרחשו לפני כמה שבועות, כשהמנכ"ל ונשיא אלעד קנדה, עידו רוזן, וסגנו דרור גלעדי, המשמש סמנכ"ל תפעול, סיימו את תפקידם. רוזן, שהחליף את עוזי לוי (לשעבר ראש מערך הבנייה והנדל"ן של בנק לאומי) סיים את תפקידו באלעד קנדה לאחר כהונה של פחות משנה, כך שמדובר בתחלופה של שלושה מנכ"לים, כולל אודי ארז, בתוך פחות משלוש שנים. רפי וונש, סגן הנשיא האחראי על אזור קוויבק, ביקש להחליף את רוזן בתפקיד המנכ"ל, אך כשנענה בשלילה, החליט גם הוא לפרוש מתפקידו. את רוזן יחליף בתפקיד שי ברוורמן (45) ששימש בתפקידו האחרון מנכ"ל חברת הנדל"ן נצבא. רוזן יצטרך להתמודד עם ההנפקה הקרובה, בשעה שעדיין אינו מכיר את נכסי החברה. ברוורמן, בוגר תואר ראשון בהצטיינות מטעם אוניברסיטת וורטון בפנסלבניה, ארה"ב ובעל תואר בלימודי שמאות מקרקעין מטעם אוניברסיטת תל אביב, שימש בעבר, בין השאר, מנהל פעילות הנדל"ן בצפון אמריקה של קבוצת פישמן, מנכ"ל חטיבת ייזום והשקעות בישראל של קבוצת א. דורי ומנכ"ל קרן הנדל"ן פייר.

מקורבים לאלעד אמרו כי רוזן וגלעדי נפגעו מכך שמרבית האופציות לעובדים שיונפקו במסגרת ההנפקה, יוקצו למיקי נפתלי, מנכ"ל ונשיא אלעד גרופ ויו"ר אלעד קנדה, ולסגנו יואל שרגיאן - וזו אחת הסיבות לעזיבתם. לפי הערכות נפתלי, המחזיק בכ-5% ממניות אלעד גרופ, צפוי לקבל אופציות ל-1%-2.5% ממניות החברה-הבת שתונפק.

אלעד גרופ קנדה נחשבת לאחת מחברות הנדל"ן הגדולות במדינה. החברה מחזיקה בכ-15 נכסים במחוזות אונטריו, קוויבק ובמזרח קנדה, ובהם מגורים להשכרה, בנייני משרדים, דיור מוגן, שטחי מסחר, ופארקים. אל החברה החדשה שתונפק יוכנסו ארבעה עד שישה נכסים מרכזיים של אלעד גרופ קנדה.

אלעד קנדה הגישה לרשות לניירות ערך את טיוטת תשקיף ראשונה לקראת ההנפקה, וכעת מחכה לאישור הסופי. התוכנית היא לגייס כ-70-150 מיליון דולר באמצעות הנפקה של 10%-20% ממניות חברה-הבת החדשה, בשווי של כ-700 מיליון דולר. הסכום שיגויס ישמש לפיתוח הפרויקטים ולפירעון חובות לבעלי האג"ח בתל אביב הנאמדים ב-1.4 מיליארד שקל.

אלעד גרופ, חברה האם של אלעד קנדה, פירסמה בשבוע שעבר תוצאות חלקיות ל-2009, ומהן עולה כי בעקבות המחיקות שבוצעו בגין ירידת ערך הקרקע בפרויקט פלאזה לאס וגאס (50%), סיימה החברה את 2009 בהפסד של 116 מיליון דולר, לעומת הפסד של 287 מיליון דולר ב-2008. הכנסותיה של אלעד גרופ ירדו ב-2009 בכ-57%, לכ-474 מיליון דולר לעומת 2008.

תגובת אלעד קנדה לא התקבלה עד למועד סגירת הגיליון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker