קומברס מבקשת למכור 10% מאחזקותיה בוורינט ב-62 מיליון דולר

החברה ביקשה מוורינט להגיש תשקיף מדף במטרה לבצע את המכירה

ניר צליק

שבועיים אחרי חזרתה של ורינט לרשימה הראשית בנאסד"ק בעקבות השלמת הגשת הדו"חות הרבעוניים המבוקרים, מבקשת קומברס, החברה האם, לדלל את אחזקותיה בוורינט. קומברס הגישה בקשה לוורינט להגיש תשקיף מדף במטרה לאפשר מכירה של כ-2.8 מיליון מניות שבהן קומברס מחזיקה.

אחזקתה של קומברס בוורינט מסתכמת בכ-28 מיליון מניות, או 66.5% מהחברה, ועל פי מחיר המניה ביום שישי בסיום המסחר, שעמד על 22 דולר, מסתכם שווי המניות שקומברס מבקשת למכור בכ-62 מיליון דולר.

קופת המזומנים של קומברס התדרדרה בשנים האחרונות על רקע חקירת פרשת התארוך לאחור של האופציות, שבגינה נמלט קובי אלכסנדר, לנמיביה. החברה עתידה להגיש את דו"חותיה המבוקרים בחודשים הקרובים, לאחר ששתיים מהחברות הבנות, ורינט ואולטיקום, כבר הגישו את כל דו"חותיהן ושבו למסחר ברשימה הראשית בנאסד"ק.

על רקע ההתדרדרות בקופת המזומנים, גברו לאחרונה ההערכות בשוק כי החברה עשויה למכור את אחת מהחברות הבנות, ורינט או אולטיקום. יצרנית התוכנות לענף הסלולרי, שרפה 117 מיליון דולר בין ה-31 בינואר ל-31 לאפריל, כש-72 מיליון דולר הוצאו על עריכת הדו"חות המחודשת, ונותרה עם קופת מזומנים של 613 מיליון דולר בלבד, כאשר מתוך קופה זו 154 מיליון דולר היו בקופת ורינט, החברה הבת, ו-75 מיליון דולר בקופת אולטיקום, כך שהקופה של קומברס אף קטנה יותר.

באחרונה הגיעה קומברס לפשרה בתביעה הייצוגית שהוגשה כנגדה בגין הפרשה, והיא תשלם 165 מיליון דולר לתובעים, כאשר קובי אלכסנדר עצמו ישלם 60 מיליון דולר. קומברס כבר הגיעה בעבר להסדר עם רשות ניירות ערך האמריקאית לפיו היא תמנע מהפרות דומות בעתיד. ההערכות הן כי גם קובי אלכסנדר מנהל מגעים עם הרשות במטרה לסיים את ההליך הפלילי כנגדו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום